Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sinchronizacija

Titulinis puslapis > Sinchronizacija > Sinchronizacijos projektai > 330 kV linijos Darbėnai–Bitėnai statyba

330 kV linijos Darbėnai–Bitėnai statyba

Statusas: šiuo metu vykdomas specialiojo teritorijų planavimo dokumento rengimo baigiamasis etapas, pasirašyta rekonstrukcijos ruožo projektavimo ir rangos darbų sutartis, atliekamas projektavimo etapas. Vykdomas pirkimas, sutartį planuojama sudaryti iki 2021 m. pabaigos.
 
 
Projekto tikslas
 
Sustiprinti Vakarų Lietuvos elektros perdavimo tinklą ir užtikrinti patikimą jo veiklą, nutiesiant dvigrandę 330 kV elektros perdavimo liniją, kuri yra svarbi sklandžiam sinchroniniam Lietuvos elektros sistemos darbui su kontinentinės Europos elektros tinklais.
 
Projekto reikšmė
 
Sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais – tai paskutinis Nepriklausomybės etapas, suteikiantis Lietuvai energetinę laisvę. Mūsų elektros sistema dabar vis dar priklausoma nuo dažnio valdymo Rusijoje, bet jau 2025 m. ji veiks vienoje sinchroninėje erdvėje kartu su kitų Europos šalių sistemomis.
Elektros perdavimo linija Darbėnai-Bitėnai yra vienas iš sinchronizacijos projektų, nes būtent Darbėnų pastotėje prasidės jūrinė Lietuvos ir Lenkijos jungtis „Harmony Link“.
„Litgrid“ atlikti skaičiavimai rodo, kad esamas Vakarų Lietuvos tinklas, integravus jūrinę jungtį su Lenkija, būtų pernelyg apkrautas. Tai yra priežastis, kodėl tinklą reikia ne tik atnaujinti, bet ir paruošti naujas atkarpas sinchroniniam darbui su kontinentine Europa.
 
 
Duomenys apie projektą
Teritorija: Pagėgių, Šilutės r., Klaipėdos r., Kretingos r. savivaldybių teritorija.
Planuojamos linijos pradžia: Bitėnų transformatorių pastotė Pagėgių sav., Bitėnų k., Bitės g. 3A.
Planuojamos linijos pabaiga: Darbėnų skirstyklos teritorija Kretingos r. sav., Žynelių k.
Bendras linijos ilgis: apie 140 km
Įtampa: 330 kV
Numatoma užbaigimo data: 2025 m.
Finansavimas: projektas iš dalies finansuojamas iš Europos Sąjungos infrastruktūros tinklų priemonės „Connecting Europe Facility“ (CEF).
 
Bendra projekto informacija
 
Būsimoji beveik 140 kilometrų 330 kV linija Darbėnai-Bitėnai prasidės būsimoje Darbėnų skirstykloje Kretingos rajone ir tęsis iki Bitėnų pastotės Pagėgių savivaldybėje.
Ši linija bus suformuota dviem etapais. Pirmajame etape rekonstruojama atkarpa nuo Darbėnų pastotės iki Kretingos-Klaipėdos rajonų ribos. Čia esama 330 kV linija bus rekonstruojama keičiant atramas ir pridedant antrąją grandį. Rekonstrukcija vykdoma esamos linijos apsaugos zonos ribose.
Antrajame etape bus tęsiama linijos Klaipėda-Grobinė rekonstrukcija Klaipėdos rajone ir statoma maždaug 12 km ilgio nauja linijos atkarpa apeinant Gargždų miestą ties Klaipėdos pastote. Šioje projekto dalyje bus plečiama esama bei formuojama nauja apsaugos zona.
Taip pat šiame etape bus rekonstruojama maždaug 80 km linijos Klaipėda-Šyša-Bitėnai atkarpa nuo naujai pastatytos linijos iki Bitėnų transformatorių pastotės.
 
330 kV elektros perdavimo linija Darbėnai-Bitėnai ir teritorijos žemėlapis
 
 
Darbų kalendorius
 
Veikla
Įgyvendinimo data
Sudaryta sutartis dėl specialiojo teritorijų planavimo ir poveikio aplinkai vertinimo paslaugų
2019 m. III ketv.
Pritarta Vystymo plano koncepcijai, kurioje numatytos elektros perdavimo linijų trasos alternatyvos
2020 m. III ketv.
Viešieji svarstymai, kurių metu gyventojai supažindinti su Vystymo plano sprendiniais
2021 m. I ketv.
Gautas sprendimas dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai
2021 m. I ketv.
Sutartis su rangovu dėl linijos rekonstrukcijos dalies projektavimo ir rangos
2021 m. II ketv.
Patvirtintas Vystymo planas
2021 m. III ketv.
Žemės sklypų servitutų ir specialiųjų žemės naudojimo sąlygų nustatymas
2021 m. IV ketv.
Sutartis su rangovu dėl linijos naujos statybos dalies projektavimo ir rangos
2022 m.
Rekonstrukcijos rangos darbų pradžia
2022 m.
Naujos statybos rangos darbų pradžia
2023 m.
Statybos rangos darbų užbaigimas, perdavimo linijos eksploatacijos pradžia
2025 m.
 
 
Į viršų