Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

Alytų pasiekė pirmasis elektros jungties su Lenkija transformatorius
2015-02-02

Alytų pasiekė pirmasis elektros jungties su Lenkija transformatorius

Alytaus apylinkes pasiekė pirmasis iš aštuonių elektros jungties „LitPol Link“ transformatorių. Specialia priekaba iš Klaipėdos konteinerių terminalo per naktį gabentas krovinys bus montuojamas būsimosios srovės keitiklių stoties statybų aikštelėje.
 
Greta rekonstruojamos Alytaus transformatorių pastotės statoma srovės keitiklių stotis –svarbiausias ir sudėtingiausias būsimosios jungties su Lenkija įrenginys. Keičiant įtampą iš kintamos į nuolatinę ir vėl į kintamąją, ši stotis užtikrins elektros perdavimą tarp Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų.
 
„Statoma nuolatinės srovės keitiklių stotis yra unikali tuo, kad abu srovės keitikliai yra Lietuvoje, t.y. visas įtampos keitimas iš kintamos į nuolatinę ir atgal į kintamą vyks vienoje vietoje netoli Alytaus. Nepaisant technologiškai sudėtingo srovės keitiklių stoties pobūdžio, visi statybos ir įrengimo darbai vyksta pagal planą. Ši elektros jungtis sujungs Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo tinklus ir leis plėtoti bendrą Europos elektros rinką“, - sako  Karolis Sankovski, „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius.
 
110 tonų sveriantis beveik septynių metrų ilgio ir penkių metrų aukščio transformatorius penktadienį Lietuvą laivu pasiekė iš Švedijos Noršiopingo uosto. Klaipėdos konteinerių terminale uosto kranu jis buvo perkeltas ant specialios 12 ašių priekabos, kuria krovinys į Alytų vežtas beveik 16 valandų. Nuotraukų galeriją galima pamatyti čia.
 
Transformatoriaus kelionės maršrutas buvo atsakingai planuojamas ir derinamas su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kitomis valstybinėmis institucijomis. Tam, kad nestandartinių gabaritų krovinys nepakenktų kelių infrastruktūrai, reikėjo įvertinti kiekvienos maršruto atkarpos tinkamumą, pavyzdžiui, kelių inžinerinių struktūrų plotį ir aukštį, pravažiuojamų tiltų atsparumą tokiam svoriui. Naktinis krovinio gabenimo metas pasirinktas tam, kad kuo mažiau trikdytų eismą.
 
„LitPol Link“ srovės keitiklių stotyje iš viso bus sumontuoti 8 transformatoriai, iš kurių 2 – rezerviniai. Antrasis transformatorius Alytų pasieks dar šią savaitę, likusieji bus atvežti iki balandžio vidurio.
 
Visi būsimos jungties su Lenkija transformatoriai pagaminti pagrindinio projekto rangovo – pasaulinės energetikos ir automatikos technologijų kompanijos ABB gamykloje Liudvikos mieste Švedijoje. Šią savaitę atvykę transformatoriai sėkmingai atlaikė itin griežtus gamyklinius bandymus, kuriuose dalyvavo ir  „Litgrid“ specialistai.
 
Planuojama, kad „LitPol Link“ jungtis su Lenkija pradės veikti metų pabaigoje, tuomet jungtimi elektros energija tekės iki 500 megavatų galia. Tai bus pirmoji elektros jungtis sujungsianti Lietuvos ir Lenkijos elektros infrastruktūras. 
 
Į viršų