Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Vykdomiems elektros jungčių projektams – ir Europos Sąjungos lėšos
2012-06-27

Vykdomiems elektros jungčių projektams – ir Europos Sąjungos lėšos

2012 m. birželio 27 d. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasirašė sutartį dėl Europos Sąjungos (ES) lėšų skyrimo dviem projektams, tiesiogiai susijusiems su elektros jungtimis į Lenkiją ir Švediją. Bus rekonstruojamos transformatorių pastotės Alytuje ir Klaipėdoje, kur jau 2013 metais prasidės elektros jungčių „LitPol Link“ ir „NordBalt“ statybos. Abiejų pastočių rekonstrukcijai skirta iki 15 mln. litų ES paramos lėšų. Preliminari bendra pastočių rekonstrukcijos projektų vertė siekia apie 40 mln. litų.

„Džiaugiamės rezultatyviu bendradarbiavimu su LVPA – tai rodo, jog mūsų vykdomi strateginiai elektros jungčių projektai svarbūs visai valstybei. „NordBalt“ ir „LitPol Link“ strategiškai reikalingi Lietuvai, siekiant integruotis į Vakarų Europos elektros infrastruktūrą ir kuriant bendrą Europos elektros rinką. Alytaus ir Klaipėdos elektros pastočių modernizacija yra labai svarbus jungčių statybos etapas, nes tai – objektai, nuo kurių drieksis elektros tiltai į Europą“, – sako elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

„Vakar Seimo patvirtinta Lietuvos Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija numato, kad Lietuvos energetika turi tapti integralia Europos Sąjungos energetikos sistemos dalimi. Šiandien pasirašydama sutartį su elektros perdavimo sistemos operatoriumi „Litgrid“, Agentūra didžiuojasi galėdama prisidėti prie Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos įgyvendinimo. Vertiname „Litgrid“, kaip įmonę, gebančią greitai, atidžiai ir pavyzdingai parengti paraiškas gauti ES finansavimą ir sėkmingai įgyvendinti projektus“, – teigia Lietuvos verslo paramos agentūros direktorė Diana Vilytė.

Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukciją planuojama baigti iki 2015 metų rugsėjo. Ši pastotė užtikrins patikimą elektros tiekimą Alytaus regionui ir yra svarbi tarptautinei elektros perdavimo jungčiai „LitPol Link“. Tuo pačiu metu bus baigta ir Klaipėdos Marių transformatorių pastotės rekonstrukcija. Modernizuota pastotė bus reikalinga elektros jungčiai „NordBalt“, be to įrenginys žymiai padidins elektros perdavimo patikimumą Neringai, Klaipėdos jūrų uostui, būsimam suskystintųjų gamtinių dujų terminalui.
Į viršų