Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-02-14

„Litgrid“ telkia kompetencijas naujosioms tarptautinėms elektros jungtims valdyti

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ steigs dukterinę įmonę, kurios paskirtis – HVDC* jungčių valdymas ir eksploatacija. Naujoji įmonė, kurios įstatinis kapitalas bus 600 tūkst. Lt, o 100 proc. įmonės akcijų priklausys „Litgrid“, vadinsis UAB „Tinklo priežiūros centras“, jos vadovu paskirtas Rimantas Butkus, vadovaujantis „Litgrid“ Strateginių projektų įgyvendinimo skyriui. Įmonė bus valdoma kaip vidinis „Litgrid“ padalinys.
 
„Išnagrinėjome įvairias alternatyvas ir kitų šalių patirtį, analizavome, kaip tokios jungtys valdomos Lenkijoje, Švedijoje, Suomijoje, Estijoje. Nusprendėme, kad efektyviausias HVDC jungčių valdymo modelis sukuriamas, kai sistemos operatorius, atsakingas už jungčių valdymą, koncentruoja reikiamus aukšto lygio techninius specialistus į atskirą kompetencijų ir kaštų centrą“, – sako Daivis Virbickas, „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
 
Tarptautinių elektros jungčių „LitPol Link“ ir „NordBalt“, sujungsiančių Lietuvos ir kaimyninių Lenkijos ir Švedijos elektros energetikos sistemas, eksploatacija pareikalaus itin aukštos kvalifikacijos ir specifinių inžinerinių sričių kompetencijų. Pirmaisiais metais naujoje įmonėje dirbs 20 aukšto lygio techninių specialistų. Dalis jų šiuo metu dirba techniniuose „Litgrid“ padaliniuose, kiti specialistai bus įdarbinami artimiausiu metu. Didžiąją dalį laiko iki statomų elektros jungčių eksploatacijos pradžios jie pakaitomis mokysis HVDC jungčių gamybos įmonės ABB mokymų centruose Indijoje ir Švedijoje.
 
„Pasiruošti atsakingai valdyti HVDC jungtis reikalingi ne tik aukštąsias inžinerines studijas baigę ir darbo su panašiais įrenginiais praktikos sukaupęs specialistai, relinės apsaugos ir technologinių signalų perdavimo įrangos išmanymas, bet ir nuolatinis žinių gilinimas ir domėjimasis naujovėmis, sistemingi specializuoti mokymai HVDC įrangos gamintojų bazėje“, – aiškina D. Virbickas.
 
Tarptautinių elektros jungčių, sujungsiančių Lietuvos elektros energetikos sistemą su Lenkijos ir Švedijos elektros infrastruktūromis, projektai sparčiai įgyvendinami. 2013 metais pabaigus ilgai trukusius ir  sudėtingus projektų planavimo ir analizės bei pasiruošimo darbus, šiemet pradedami įrenginių statybos darbai. Tuo pat metu vykdomi ir kiti elektros perdavimo tinklo plėtros projektai, būtini paruošti perdavimo tinklą integracijai su Švedijos ir Lenkijos energetikos sistemomis: tiesiama elektros perdavimo linija Klaipėda–Telšiai, rekonstruojamos Klaipėdos ir Alytaus transformatorių pastotės. „LitPol Link“ ir „NordBalt“ jungčių eksploataciją planuojama pradėti 2015 metų gruodžio mėnesį.
 
* HVDC (High Voltage Direct Current), arba aukštos įtampos nuolatinės srovės technologija reikalinga perduoti elektrą didele galia tarp skirtingų elektros energetikos sistemų.
 
Į viršų