Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-02-19

Elektros linijų remontai augina elektros kainas biržoje

Vasario 17-19 dienomis elektros pasiūla biržoje iš Estijos ir Skandinavijos šalių sumažėjo dėl elektros perdavimo linijos Estijoje planinio remonto. Sumažėjus pralaidumams iš šiaurės krypties ir padidėjus elektros importui per Baltarusijos-Lietuvos tarptautines jungtis, elektros biržos Lietuvos prekybos zonoje kaina kyla. Elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vasario 19 d. yra 19,3 cento už kilovatvalandę (ct/kWh).
 
„Pirmadienį Estijoje planiniam remontui atjungus liniją, beveik trečdaliu sumažėjo elektros importo iš Estijos galimybės. „Estiškąjį” importą iš dalies keitė elektros importas iš Rusijos per Baltarusijos-Lietuvos tarptautines jungtis, kurių pralaidumų išnaudojimas šiomis dienomis išaugo nuo 20 iki 50 proc., tačiau elektros kainos Lietuvos prekybos zonoje nesumažėjo ir auga trečią dieną iš eilės“, - sako Robertas Staniulis, „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas.
 
Tarptautiniai Lietuvos-Latvijos ir Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumai vasario 10-16 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 96 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 14 proc.
 
Lietuva vidutiniškai importuoja du trečdalius suvartojamos elektros. Šaltais metų mėnesiais daugiau elektros pagaminama šalyje, šiltuoju metų laiku esame labiau priklausomi nuo importo. Vietinė elektros gamyba dažniausiai yra brangesnė, todėl importuojamos elektros pasiūla mažina kainas rinkoje.
 
Sausio mėnesį elektros importuota 13 proc. daugiau nei praėjusių metų gruodį. Importas iš Estijos ir Skandinavijos šalių išaugo 47 proc., maksimaliai išnaudojant visus Estijos-Latvijos jungčių pralaidumus. Elektros importas iš Rusijos sausį sumažėjo 21 proc., nors rinkai prieinami Lietuvos-Baltarusijos jungčių pralaidumai galėjo būti naudojami be apribojimų.
 
Į viršų