Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-04-15

„NordBalt“ atsijungimas atnešė naudos brangesnės elektros pardavėjams

Didmeninė elektros kaina Lietuvos prekybos zonoje balandžio 15 dieną – 46 Eur/MWh. Dėl „NordBalt“ jungties atsijungimo sunykus pigesnės skandinaviškos elektros pasiūlai, situacija pasinaudoti suskubo brangesnės elektros pardavėjai. Lietuvos energijos gamyba įjungė 9-ąjį bloką. Ypač išaugo importo iš Baltarusijos apimtys – penktadienį importuojama septynis kartus daugiau baltarusiškos elektros nei visas keturias ankstesnes dienas bendrai. 
 
Latvijos ir Estijos prekybos zonose penktadienio elektros kainos – ketvirtadaliu mažesnės dėl pigesnės vietinėse elektrinėse gaminamos elektros. 
 
Nustatyta, kad jungties gedimas įvyko Švedijoje, 10 km nuo Nibro. Kaip jau pranešta „Nord Pool“ skubių rinkos pranešimų skiltyje, „NordBalt“ atsijungimas planuojamas iki balandžio 20 d.
 
Į viršų