Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2019-05-08

Praeitą savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje krito

Balandžio 29 – gegužės 5 d. didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje krito 5 % ir vidutiniškai siekė 38,4 Eur/MWh.
 
Elektros energijos kainos pokytis Baltijos šalyse buvo sąlygotas vietinės generacijos persiskirstymo, šventinio laikotarpio Lietuvoje ir kitose regiono šalyse bei elektros energijos srautų persiskirstymo.
 
Nuo balandžio 29 dienos įsigalioję apribojimai „NordBalt“ bei kitoms susijusioms tarpsisteminėms jungtims dėl Švedijoje vykdomos naujos pastotės statybos, turėjo įtakos srautų persiskirstymui – pigesnė skandinaviška elektros energija Baltijos šalis pasiekė per Suomijos – Estijos pjūvį. Pastarąją savaitę elektros srautas šiuo pjūviu išaugo 21 %.
 
Lietuvoje žymiausiai sumažėjo vėjo elektrinių generacija – 29 %, o šiluminių elektrinių gamyba – 9 %. Hidroelektrinių generacija augo 4 %. Vidutiniškai 14 % kritusi vietinė Lietuvos generacija užtikrino 31 % bendro šalies suvartojimo, kuris ūgtelėjo mažiau nei 1 %. Savaitės gamybos pasiskirstymas Lietuvoje: 46 % sudarė šiluminių elektrinių pagaminta energija, 31 % vėjo elektrinių energija ir 23 % - hidroelektrinių sugeneruota energija.
 
Lietuvoje praeitą savaitę 69 % šalies elektros suvartojimo sudarė elektros energijos importas, kuris augo 8 %. Importo struktūra: 73 % elektros energijos gauta iš trečiųjų šalių, 18 % iš Latvijos, 9 % iš Švedijos. Importo srautas iš Lenkijos buvo mažesnis nei 1 %.
 
Bendras elektros srautas iš Lietuvos 18-ą savaitę augo 14 %. Eksporto srauto pasiskirstymas: 75 % į Lenkiją, 23 % į Latviją ir 2 % į Švediją.
 
Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 51 %, Lietuvos kryptimi – 2 %. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 69 %, Švedijos – 2 %.
 
***„Litgrid" savaitinėse apžvalgose analizuojami „Nord Pool“ rinkoje prekiaujamos didmeninės elektros energijos kainos pokyčiai Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, apžvelgiama elektros energijos importo/eksporto dinamika ir srautų pasiskirstymas bei Baltijos šalių generacijos pokytis.
 
Sistemos duomenis realiu laiku galima stebėti: https://www.litgrid.eu/index.php/sistemos-duomenys/79
 
 
 
Į viršų