Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2019-05-20

Nedideli praeitos savaitės elektros kainos pokyčiai

Gegužės 13-19 d. didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje kito nedaug – fiksuotas 3 % augimas iki vidutinės 45,5 Eur/MWh kainos.
 
Elektros energijos kainos pokytis Baltijos šalyse buvo sąlygotas elektros energijos srautų persiskirstymo ir mažesnės atsinaujinančių energijos išteklių generacijos pagrindinėse gamybos regiono šalyse. Srautų persiskirstymą sąlygojo nuo 2019-ųjų gegužės 11d. pradėtas „LitPol Link“ remontas, kurio metu eksportas per Latvijos-Lietuvos pjūvį išaugo 120 %.
Šis srautas fiksuotas 78 % savaitės laiko, kuomet praėjusią savaitę siekė tik 46 %. Elektros srautas iš Latvijos į Estiją ir iš Estijos į Suomiją pasiekė rekordines aukštumas – vidutiniškai 145 MWh ir 52 MWh, kuomet praėjusią savaitę buvo tik 5 MWh ir 2 MWh.
 Vidutiniškai 42 % augusi vietinė Lietuvos generacija užtikrino 33 % bendro šalies suvartojimo, kuris padidėjo 1 %. Lietuvoje 2,6 karto augo vėjo elektrinių ir 5 % šiluminių elektrinių generacija. Savaitės gamybos pasiskirstymas šalyje: 45 % sudarė vėjo elektrinių pagaminta energija, 14 % hidroelektrinių sugeneruota energija ir 41 % – šiluminių elektrinių energija.
 
Lietuvoje praeitą savaitę 67 % suvartotos elektros energijos buvo importuota, o bendras importo srautas sumažėjo 9 %. Importo struktūrą sudarė: 71 %  elektros energijos iš trečiųjų šalių, 26 % iš Švedijos ir 3 % iš Latvijos.
 
Bendras elektros srautas iš Lietuvos 20-ą savaitę sumažėjo 5 %. Eksporto srauto pasiskirstymas: 79 % į Latviją, 20 % į Lenkiją ir 1 % į Švediją.
 
Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 81 %. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 56 %, o Švedijos kryptimi– 4 %.
 
***„Litgrid" savaitinėse apžvalgose analizuojami „Nord Pool“ rinkoje prekiaujamos didmeninės elektros energijos kainos pokyčiai Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, apžvelgiama elektros energijos importo/eksporto dinamika ir srautų pasiskirstymas bei Baltijos šalių generacijos pokytis.
 
Sistemos duomenis realiu laiku galima stebėti: https://www.litgrid.eu/index.php/sistemos-duomenys/79
 
 
Į viršų