Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Šiaulius pasiekė itin didelės galios autotransformatorius
2020-03-25

Šiaulius pasiekė itin didelės galios autotransformatorius

Šiaulius pasiekė ypatingas krovinys – vilkiku iš Klaipėdos jūrų uosto atgabentas virš 200 t sveriantis autotransformatorius. Jis skirtas užtikrinti ilgalaikį patikimą reikalingos galios elektros perdavimą Šiaulių regione. Tai antras pagal galingumą toks įrenginys Lietuvoje.
Pasak perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinio direktoriaus Daivio Virbicko, Lietuvoje  elektros poreikis didėja kasmet ir ši tendencija itin ryški didžiuosiuose šalies miestuose bei jų apylinkėse.
„Stiprindami ir atnaujindami šalies elektros perdavimo tinklą pernai jau įrengėme du galingus 300 megavoltamperų (MVA) autotransformatorius šalies sostinėje. Šiemet įrengsime du 250 MVA autotransformatorius Šiauliuose. Jais atnaujinsime dabar šio miesto transformatorių pastotėje  naudojamą įrangą“, - sako „Litgrid“ vadovas.
„Litgrid“ skaičiavimais, naujieji tylesni, ekonomiškesni ir aplinką tausojantys autotransformatoriai viziškai užtikrins augančius Šiaulių regiono elektros energijos poreikius iki 2036 m.
Šių tinklo įrenginių įsigijimas yra vienas iš kryptingų „Litgrid“ darbų stiprinant ir modernizuojant Lietuvos elektros perdavimo sistemą ir ruošiant ją darbui vienu dažniu su Vakarų Europos tinklais.
Į projektą, kurio metu bus pakeisti dabar Šiaulių pastotėje veikiantys 1974 m. ir 1980 m. gamybos įrenginiai, „Litgrid“ investuoja 6,4 mln. eurų (be PVM).
Pirmasis iš dviejų Šiauliuose planuojamų įrengti naujų autotransformatorių Lietuvą po beveik mėnesį trukusios kelionės jūra pasiekė kovo 13 d. Į Šiaulius jis buvo transportuojamas griežtai laikantis darbuotojų ir aplinkinių saugos priemonių.
Naujojo 250 MVA autotransformatoriaus ilgis siekia 9,3 m., aukštis – 4,3 m, plotis – 4,2 m, o svoris - 238 tonų.
Šiuo metu užtikrindamas nenutrūkstamą elektros energijos perdavimą, „Litgrid“ Lietuvoje valdo virš 7 tūkst. km oro linijų bei virš 200 transformatorių pastočių. Šios infrastruktūros, kuri yra tarsi tarpininkas tarp gamintojų ir skirstomųjų tinklų, dėka elektra pasiekia šalies gyventojų namus, įstaigas, organizacijas, verslus bei gamyklas.
 
 
Į viršų