Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-10-30

Elektros rinkoje kainos mažėjo

Praėjusią savaitę, spalio 23 – 29 d., visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose kainos mažėjo. Sistemos kaina krito 5 proc., o Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina smuko 4 proc. ir siekė 34,7 euro už megavatvalandę (EUR/MWh).
Lietuvoje importuota 75 proc. suvartotos elektros, 43 proc. – Švedijos, 26 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 31 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Vietinė gamyba didėjo visose Baltijos šalyse ir bendra gamyba išaugo 11 proc., daugiausiai – 30 proc. didėjo vėjo elektrinių gamyba. Šiluminės elektrinės gamino 22 proc. daugiau, tuo tarpu hidroelektrinėse pagaminta 18 proc. mažiau. Lietuvoje vartojimas išliko stabilus, o gamyba išaugo 12 proc. Vėjo elektrinės pagamino 34 proc. daugiau nei praėjusią savaitę ir sudarė 59 proc. visos vietinės gamybos, o hidroelektrinių ir šiluminių elektrinių gamyba mažėjo atitinkamai 10 proc. ir 8 proc.  
Spalio 23 – 29 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 45 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 6 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 40 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 59 proc., o Lietuvos kryptimi - 5 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 85 proc., Švedijos kryptimi – 0 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų