Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-01-27

Šalčiausia žiemos savaitė staigmenų elektros biržoje nepateikė

Praėjusią savaitę paspaudus šalčiams ir oro temperatūrai naktimis nukritus žemiau 20 laipsnių šalčio, kainoms elektros biržoje kilti neleido padidėjusi Latvijos hidroelektrinių gamyba. Susiklosčius palankioms hidrologinėms sąlygoms Latvijos vandens elektrinės gamino kur kas daugiau elektros nei įprasta žiemos laikotarpiui. Tai lėmė didesnę elektros pasiūlą biržoje ir kartu užtikrino stabilią neaukštą elektros kainą.
 
Praėjusią savaitę, sausio 20–26 d. vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ elektros biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 15,6 cento už kilovatvalandę (ct/kWh). Ankstesnę savaitę, sausio 13–19 d. elektros kaina biržoje buvo panaši – 15,8 ct/kWh.
 
Šalčiams atslinkus ne tik į Lietuvą, bet ir Suomiją, Estiją bei Latviją, šiose šalyse veikiančios šiluminės elektrinės gamino daugiau energijos nei augo elektros poreikis.
 
Tarptautinių jungčių pralaidumai praėjusią savaitę elektrai į Lietuvą ir Latviją patekti iš Suomijos ir Estijos energetikos sistemų buvo išnaudojami vidutiniškai 64 proc., iš Baltarusijos ir žemyninės Rusijos  –  vidutiniškai 31 proc., iš Karaliaučiaus – apie 77 proc.
 
Iki šiol šalčiausią šios žiemos savaitę elektros vartotojai rytais jungė ne tik įprastinius elektrą vartojančius prietaisus, bet ir papildomus šildymo įrenginius, todėl buvo fiksuojami didesni rytiniai elektros vartojimo pikai. Siekiant juos suvaldyti, praėjusią savaitę atskiromis valandomis elektrą gamino trys Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės agregatai.
 
Į viršų