Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-11-26

Elektros kainos rinkoje mažėjo visą lapkritį

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje lapkričio 17 –23 dienomis buvo 16,99 cento už kilovatvalandę, mažiausia per visą lapkričio mėnesį. Vidutiniškai ketvirtadalis praėjusią savaitę Lietuvoje suvartotos elektros pagaminta šalyje, likę 74 proc. buvo importuota. Maždaug 41 proc. importo struktūroje sudarė elektra iš šiaurės, 59 proc. buvo importuojama iš rytų krypties.
 
Aukštesne kaina praėjusią savaitę išsiskyrė penktadienis. Dėl visą dieną trukusių planuotų remontų Švedijos SE3 prekybos zonoje 8 proc. (1600 megavatų) sumažėjo elektros pasiūla. Kadangi ši zona jūriniu kabeliu sujungta su Suomija, dėl mažesnės elektros pasiūlos šoktelėjusios kainos lėmė kainų ūgtelėjimą ir Suomijoje, o didelės Suomijos rinkos įtaka pasiekė Estijos, Latvijos bei Lietuvos prekybos zonas.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai zonoje lapkričio 17 – 23 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 95 proc., Lietuvos–Latvijos – 42 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 100 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 32 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų