Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Baltijos elektros perdavimo sistemos operatoriai susitarė dėl sinchronizacijos su kontinentine Europa plano
2014-12-12

Baltijos elektros perdavimo sistemos operatoriai susitarė dėl sinchronizacijos su kontinentine Europa plano

Trys Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai sudarė sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais veiksmų planą. Planuojama, kad trijų Baltijos šalių elektros sistemos sinchroniniu režimu su kontinentine Europa pradėtų dirbti 2025 metais. 
 
Sujungus Baltijos šalių elektros sistemas su Europos elektros sistema sumažės priklausomybė nuo trečiųjų šalių energetikos sistemų nekoordinuojamų veiksmų ir plėtros, taip pat jų rinkos veiksmų, kuriems įtaką daro gerokai nuo Europos Sąjungos taisyklių besiskiriantys įstatymai.
 
Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“, „AST“ ir „Elering“ konstatuoja, kad šis tikslas yra ambicingas, tačiau jį įmanoma pasiekti turint Baltijos šalių, taip pat Lenkijos vyriausybių, kontroliuojančių institucijų ir Europos Komisijos palaikymą.
 
Pirmiausia nedelsiant reikia žengti svarbiausią žingsnį – pasiekti Baltijos šalių vyriausybių politinį sutarimą bei atitinkamą susitarimą su Lenkijos vyriausybe. Toliau sektų politinės derybos su Europos Komisija, tariantis dėl galimų projekto finansavimo šaltinių. 
 
Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai jau pradėjo pirmuosius tinklo plėtros projektus, nustatė preliminarų investicijų poreikį. Siekiant perorientuoti Baltijos šalių elektros valdymo sistemas į Vakarus, reikia pastatyti dvi „LitPol Link“ jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos, taip pat įgyvendinti kelis tinklų sustiprinimo projektus Baltijos šalyse. Be to, prie sienų su trečiosiomis šalimis turi būti pastatytos srovės keitiklių stotys, kurios užtikrintų galimybę su trečiosiomis šalimis prekiauti elektra į abi puses. 
Į viršų