Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-11-19

Baltarusijos AE atnaujino elektros gamybą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį užfiksavo atnaujintą Baltarusijos atominės elektrinės elektros gamybą. Kaip ir iki šiol, elektros prekyba tarp Baltarusijos ir Lietuvos nėra galima.
 
„Litgrid“ Sistemos valdymo centras, vykdantis nuolatinę stebėseną, lapkričio 19 d. 2:11 val. užfiksavo duomenis, rodančius elektros gamybą ir patekimą į tinklą Baltarusijos atominėje elektrinėje (AE) Astrave. Apie pokyčius oficialiai „Litgrid“ nebuvo informuotas. Elektrinė ketvirtadienį ryte veikė apie 350 MW galia.
 
Šiuo metu bandymus vykdanti Baltarusijos AE pirmą kartą pradėjo gaminti elektrą ir paduoti ją į tinklą lapkričio 3 d., gamyba buvo sustabdyta lapkričio 8 d.
Įgyvendindamas Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymo reikalavimus, lapkričio 3 d. „Litgrid“ nustatė 0 MW pralaidumą komerciniam elektros srautui iš Baltarusijos. Nustačius nulinį pralaidumą, elektros rinkos dalyviai negali vykdyti komercinių elektros energijos mainų tarp Baltarusijos ir Lietuvos.
 
Kaip numatyta įstatyme, „Litgrid“ Baltarusijai taip pat neteikia ir avarinio galios rezervo, kuris palaikomas hidroakumuliaciniuose pajėgumuose Kruonio elektrinėje.
 
Į viršų