Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-04-03

Rekonstruojamas vienas svarbiausių Vilniaus elektros mazgų

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pradeda Vilniaus Viršuliškių transformatorių pastotės rekonstrukciją. Iki šių metų lapkričio visi pastotės įrenginiai bus pakeisti naujais. Bendradarbiaujant su skirstomųjų tinklų operatoriumi darbai suplanuoti taip, kad Viršuliškių ir Karoliniškių seniūnijų gyventojai ir šiuose rajonuose veikiančios įstaigos nepatirtų elektros perdavimo sutrikimų.
 
„Veikiančių elektros įrenginių remontas – būtina sąlyga užtikrinti patikimą, saugų ir ekonomišką elektros perdavimą. Paprastai tokie rekonstrukcijos projektai trunka dvejus metus. Iš anksto suplanavę ir optimaliai paskirstę resursus, šią svarbų sostinės elektros mazgą  atnaujinsime per gerą pusmetį“, – sako „Litgrid“ Infrastruktūros plėtros departamento direktorius Simonas Šileikis.
 
1970-aisiais pastatytos transformatorių pastotės įrenginiai, nors ir gerai veikiantys, nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų. Elektros perdavimo įrenginių rekonstrukcijos vyksta nuolat, šiuo metu statomi ar rekonstruojami 27 įvairūs elektros perdavimo tinklo objektai. Atsakingos investicijos į vidaus tinklo plėtrą ir efektyvus veiklos organizavimas lėmė, kad Lietuvoje elektros perdavimo tarifas nuo 2008-ųjų sumažėjo 30 proc., tuo pat laikotarpiu Europoje jis augo 27 proc.
 
„Litgrid“ ne tik atsako už šalies elektros perdavimo tinklo vystymą, bet ir įgyvendina strateginius elektros energetikos projektus – tarptautines elektros jungtis „NordBalt“ (Lietuva-Švedija) ir „LitPol Link“ (Lietuva-Lenkija), taip pat atsako už visavertę šalies elektros energetikos sistemos integraciją į kontinentinės Europos tinklus ir bendrą Europos elektros rinką.
 
Į viršų