Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-10-14

Baltijos šalių ir Europos elektros energetikos sistemų sujungimas įmanomas

Baltijos valstybių integracijos į Europos Sąjungos vidaus elektros rinką ir galimų jungčių įrengimo galimybių studija, kurią Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemos operatorių „Litgrid“, „Augstsprieguma tikls“ ir „Elering“ užsakymu vykdė Švedijos konsultacinė bendrovės „Gothia Power“, baigta.
 
2012 metų gegužės mėnesį pradėta „Baltijos valstybių integracija į ES vidaus elektros rinką. Galimų jungčių įrengimo galimybių studija“ išnagrinėjo galimus Baltijos valstybių elektros energetikos sistemų sujungimo su kontinentinės Europos tinklais elektros darbui sinchroniniu režimu scenarijus.
 
Studija nagrinėjo techninius, teisinius ir socioekonominius energetikos sistemų sujungimo aspektus. Atlikti tyrimai sudaro galimybę nustatyti techninius reikalavimus kontinentinės Europos sinchroninės zonos plėtrai ir energetinių sistemų sujungimui. Paskaičiuoti galimi sinchronizacijos projekto įgyvendinimo kaštai, siekiant Baltijos valstybių elektros energetikos sistemų sujungimo su kontinentinės Europos elektros tinklais darbui sinchroniniu režimu. Studijoje daroma išvada, kad Baltijos šalių ir kontinentinės Europos elektros energetikos sistemų sujungimas darbui sinchroniniu režimu – sudėtingas, tačiau ir technologiniais, ir teisiniais aspektais įgyvendinamas projektas.
 
Galimybių studijos sutarties vertė – 1,25 mln. eurų. Pusė sumos galimybių studijai parengti finansuojama iš Europos Sąjungos finansinės paramos lėšų, skirtų Transeuropinių energetikos tinklų (TEN-E) srities bendros svarbos projektams finansuoti. Likusią sumą lygiomis dalimis finansavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemos operatoriai.
 
Į viršų