Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-12-21

„Litgrid“ kviečia tretinio galios rezervo paslaugos tiekėjus į tiesiogines derybas

Siekdamas sudaryti tretinio galios rezervo užtikrinimo 2017 metais paslaugų sutartis, „Litgrid“ kviečia potencialius paslaugos tiekėjus dalyvauti tiesioginėse derybose ir susitarti dėl optimalios paslaugos kainos. 
 
Derybose dalyvauti pakviesti visi Lietuvoje veikiantys elektros gamintojai, atitinkantys techninius reikalavimus tretinio galios rezervo paslaugoms teikti: Kauno, Mažeikių, Panevėžio ir Vilniaus šiluminės elektrinės ir Lietuvos elektrinė, priklausanti „Lietuvos energijos gamybai“. 
 
2016 m. gruodžio 13 d. įvykęs pirmasis tretinio galios rezervo aukcionas baigėsi be rezultatų. Vieno dalyvių pasiūlymas buvo atmestas dėl neatitikimo aukciono reikalavimams, kitų dalyvių suminis tretinio rezervo galios kiekis buvo mažesnis už būtiną rezervo kiekį. 
 
Tretinio galios rezervo dydis nustatomas atsižvelgiant į didžiausią sistemoje veikiantį elementą - galimą trikdį, kuris staiga atsijungęs sukeltų didžiausią energijos deficitą. 2017 m. tretinio galios rezervo kiekis nustatytas 484 megavatai, maksimali suma tretinio galios rezervo paslaugoms 2017 metais įsigyti - 32 mln. eurų. 
 
Į viršų