Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

D. Virbickas: Siekiame tapti Baltijos jūros regiono energetinių kompetencijų centru
2015-10-08

D. Virbickas: Siekiame tapti Baltijos jūros regiono energetinių kompetencijų centru

Spalio 8 d. Lietuvos elektros sistemos valdymo centre lankėsi Švedijos karalius Karlas XVI Gustavas su delegacija. Vizito metu Švedijos karalius turėjo galimybę apžiūrėti moderniausią Baltijos šalyse elektros sistemos valdymo centrą ir susipažinti su Lietuvos elektros sistemos valdymo istorija.
 
„Lietuvą ir Švediją jau jungia daugybė tiltų tiek versle, tiek politikoje. Netrukus nauja jungtis suartins ir abiejų šalių elektros rinkas. Šių metų pabaigoje elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ įjungs elektros jungtis su Skandinavija ir Vakarų Europa „NordBalt“ bei „LitPol Link“. Naujosios jungtys labai svarbios visiems šalies gyventojams bei verslui – jos užtikrins elektros tiekimo saugumą ir konkurencingą kainą“, - kalbėjo energetikos ministras Rokas Masiulis.
 
Lietuvos elektros sistema šiuo metu pergyvena didžiausius pokyčius. Įjungus dvi naująsias jungtis „LitPol Link“ ir „NordBalt“ bus įgyvendintas vienas esminių elektros sistemos perorientavimo iš Rytų į Vakarus etapų. Jungtys buvo suplanuotos ir pastatytos per penkerius metus, po to, kai 2010 m. uždarius Ignalinos atominę elektrinę, Lietuva per vieną naktį iš didžiausio elektros eksportuotojo virto daugiausiai importuojančia elektros sistema. Energetinė Baltijos šalių izoliacija Europos Sąjungoje bus panaikinta įveikus artimiausio dešimtmečio iššūkį – sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais. 
 
Iš Vilniuje įkurto valdymo centro valdoma visa kritinė, strateginės svarbos elektros infrastruktūra Lietuvoje – daugiau kaip 7000 kilometrų nusidriekęs perdavimo tinklas, kuriuo užtikrinamas kokybiškas elektros perdavimas 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę. 
 
„Netrukus pradėsime valdyti elektros srautus, pasiekiančius mus iš trijų skirtingų elektros sistemų, esančių Vakaruose, Šiaurėje ir Rytuose. Nors esame maža sistema, tapsime reikšminga elektros srautų kryžkelė, savo patirtimi, tarptautine veikla ir įgyvendinamais projektais lygiuojamės į pažangiausius elektros tinklų valdytojus Europoje. Siekiame tapti Baltijos jūros regiono energetinių kompetencijų centru, kuriame būtų sukauptos aukščiausio lygio žinios ir įgūdžiai“, – sakė Daivis Virbickas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
 
Anot jo, simboliška, kad Švedijos karalius apsilankė Sistemos valdymo centro jubiliejaus išvakarėse – lygiai prieš 70 metų Lietuvoje buvo įkurta pirmoji centralizuota dispečerinė, sujungusi Vilniaus ir Kauno elektrines. 
Sistemos valdymo centre didžiuliuose ekranuose realiu laiku vaizduojami Lietuvos magistraliniai tinklai ir pagrindiniai elektros gamybos bei vartojimo duomenys BRELL žiede, Skandinavijos bei Vidurio Europos sistemose. Čia nuolatos budi keturi dispečeriai, informaciją apie padėtį tinkle gaunantys nuotoliniu būdu iš automatizuotai veikiančių aukštos įtampos elektros įrenginių. 
 
„Mūsų vykdomi valstybiniai energetikos projektai turi reikšmę kiekvieno mūsų gyvenimui – dedame pastangas, kad tinklas būtų valdomas efektyviai, o jo teikiamos galimybės išnaudojamos kuo geriau šalies ekonominiam augimui“, – sakė D. Virbickas. 
 
Rytoj, spalio 9 d., Švedijos karalius Karlas XVI Gustavas ir Švedijos karalienė Silvija lankysis bendros Lietuvos ir Švedijos elektros jungties „NordBalt“ nuolatinės srovės keitiklio statybų aikštelėje Klaipėdos transformatorių pastotės teritorijoje. 
 
Į viršų