Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2015-07-20

Elektros rinkoje kaina nežymiai didėjo

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje liepos 13-19 dienomis siekė 43,69 euro už megatvavalandę ir buvo 8 proc. aukštesnė nei ankstesnę savaitę. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, elektros kaina biržoje buvo trečdaliu mažesnė.
 
Praėjusią savaitę Lietuvos gamintojai pagamino 29 proc. elektros mažiau nei ankstesnę savaitę. Šiluminėse elektrinėse gamyba sumažėjo ketvirtadaliu, o vėjo elektrinėse – dviem trečdaliais. Dėl sumažėjusios vietos elektrinių gamybos liepos 13-19 d. elektros importas išaugo nuo 60 iki 71 procento. Kiek daugiau nei pusė elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. 
 
Nuo šiandien iki liepos pabaigos planiniam remontui sustabdytas vienas iš Kaliningrado termofikacinės elektrinės blokų. 420 MW pajėgumu veiksiantis antrasis elektrinės blokas aprūpins Rusijos anklavą energija, tačiau piko valandomis elektros eksportas iš Kaliningrado į Lietuvą nevyks dėl nepakankamų  gamybos pajėgumų. 
 
Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė kaina buvo 10,39 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas liepos 13-19 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 98 proc., Lietuvos–Latvijos – 37 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 30 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų