Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-01-11

Šalčiai penktadaliu išaugino elektros vartojimą Lietuvoje

Pirmąją naujųjų metų savaitę, sausio 4-10 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje siekė 54,4 EUR/MWh. Stipriai atšalus orams Lietuvoje elektros vartojimas augo beveik penktadaliu, o visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje – dešimtadaliu. Elektros paklausą didino ir pasibaigęs šventinis laikotarpis. 
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 84 proc. suvartotos elektros, 41 proc. elektros importuota iš Šiaurės šalių, 2 proc. – iš Lenkijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Importas iš trečiųjų šalių išaugo du kartus, nes Rusijoje švenčių dienomis netaikomas elektros galios mokestis, tradiciškai išauginantis elektros kainą beveik dvigubai. 
 
Šiandien, sausio 11 d., vidutinė paros kaina yra 87,4 EUR/MWh. Aukštą kainą rinkoje lėmė elektros pasiūlos trūkumas – Baltarusijos tinkle vyksta elektros perdavimo linijų remontas ir, palyginti su praėjusiu penktadieniu, importas iš Baltarusijos sumažėjo dviem trečdaliais. Elektros pasiūlą didina ir nuo šiandien dirbanti Lietuvos elektrinė.  
 
Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina pakilo 63 proc. iki 27,5 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas sausio 4-10 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 78 proc., Lietuvos–Latvijos – 38 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 43 proc., Lietuvos-Lenkijos – 79 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų