Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Bus remontuojama Neringai elektros tiekimą užtikrinanti linija
2017-04-05

Bus remontuojama Neringai elektros tiekimą užtikrinanti linija

Balandžio 13-14 d. dėl būtinų aukštosios įtampos elektros perdavimo oro linijos remonto darbų elektros vartotojams Neringoje laikinai bus išjungtas elektros tiekimas. Abiem dienomis elektros energija nebus tiekiama nuo 7.30 val. iki 21 val. Papildomai elektros tiekimas Smiltynės ir Alksnynės vartotojams bus išjungtas balandžio 28 d. ir gegužės 12 d. nuo 7 val. iki 13.30 val. Remonto darbai vykdomi prieš prasidedant vasaros sezonui, kai elektros poreikis Neringoje žymiai padidėja.
 
Elektros išjungimas yra būtinas siekiant saugiai atlikti visus numatytus remonto darbus. 
 
Elektros linija, jungianti žemyninį elektros tinklą su kurortiniu pusiasaliu, remontuojama dėl linijos laidų pažeidimų. Laidai bus keičiami linijos atkarpoje, einančioje virš Kuršių marių. Ten apatinius laidus pažeidė kelis kartus neleistoje vietoje plaukę laivai. 110 kilovoltų (kV) oro linijos nuo Marių pastotės Klaipėdoje iki Juodkrantės pastotės Neringoje remonto darbai prasidės balandžio 10 dieną. Juos planuojama baigti gegužės 12 dieną. 
 
„Per dvi dienas, kai bus išjungtas elektros tiekimas Neringos vartotojams, bus keičiamos keturios atramos netoli Smiltynės ir Juodkrantės. Tai reiškia, kad nuėmę aukštosios įtampos laidus senąsias atramas turėsime išmontuoti ir išvežti, o naująsias – sumontuoti, pastatyti ir ištempti laidus. Darbus planuojama atlikti per įmanomai trumpiausią laiką ir atsiprašome gyventojų ir miesto svečių už laikiną nepatogumą“, – sakė V. Grušas, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius. 
 
Šie darbai reikalingi užtikrinti patikimą elektros perdavimą Neringai.
 
Išjungti elektros tiekimą Neringai planuota iš anksto kartu su Neringos savivaldybe, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, „Lietuvos geležinkeliais“. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė ESO informavo ir visus savo klientus. 
 
„Planuodami išjungti elektros tiekimą derinomės su visomis suinteresuotomis šalimis. Kadangi elektrą išjungti būtina, ieškojome mažiausiai nepatogaus laiko – balandžio mėnesį, kai oro sąlygos palankios atlikti numatytus darbus, o vasarotojų sezonas Neringoje dar neprasidėjęs“, – sakė V. Grušas.
 
Neringą ir žemyninę Lietuvos dalį jungianti dvigrandė 110 kV elektros perdavimo linija pradėjo veikti 1989 metais. Tai yra pagrindinė elektros linija, kuria perduodama elektra Neringos gyventojams. 
 
Į viršų