Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-09-13

Daivis Virbickas tapo Europos Komisijos ekspertų grupės nariu

Daivis Virbickas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius, tapo Europos Komisijos  ekspertų grupės nariu. Ekspertų grupė, sudaryta iš Europoje pripažintų elektros rinkos ir energetikos sektoriaus ekspertų, mokslininkų, nevyriausybinių organizacijų atstovų, patarinės Komisijai Europos elektros infrastruktūros sujungimo klausimais.  
 
Ekspertų grupę sudarys 15 specialistų iš Europos reguliuotojų asociacijos ACER, Perdavimo sistemų operatorių asociacijų elektrai ir dujoms, ENTSO-E ir ENTSO-G, Europos pramonės įmonių asociacijų, mokslo tyrimų organizacijų, besispecializuojančių elektros sektoriuje, taip pat individualių ekspertų, kurie asmeniškai pakviesti dėl jų sukauptos patirties ir pripažintos kompetencijos. 
 
„Lietuvos elektros tinklų sujungimas dviem naujomis tarptautinėmis jungtimis ir įsijungimas į didžiausią Šiaurės Europos elektros rinką – visų mūsų didžiulis pasiekimas, o Europinės integracijos projektai buvo ir toliau išlieka svarbiausiais ateinančių metų uždaviniais. Šis Europos Komisijos kvietimas – tai didžiulis mūsų patirties ir kompetencijos įvertinimas, ir neabejoju, kad lūkesčiai mūsų atžvilgiu tampa dar didesni,“ – sakė Daivis Virbickas. 
 
Sujungta ir patikimai dirbanti elektros perdavimo infrastruktūra yra svarbiausia sąlyga kuriant konkurencingą ir tvarią bendrą elektros rinką Europos Sąjungoje (ES). Siekiant įgyvendinti ambicingus ES energijos ir klimato tikslus iki 2030 m., prireiks reikšmingų investicijų į tinklų infrastruktūrą. 
 
„Valstybių sienos Europoje neturėtų riboti elektros prieinamumo vartotojams. Sujungti kaimyninių šalių elektros tinklai užtikrintų laisvą elektros tekėjimą tarp rinkų, o ekonomikoms – mažiausią energijos išteklių kainų skirtumą,“ – sakė D. Virbickas.  
 
Ekspertai teiks Komisijai patarimus dėl techninių sprendimų ir metodikų, kurios turėtų padėti įgyvendinti Europos Sąjungos šalių narių  elektros tinklų sujungimo tikslus, įvertinant būsimų kaštų ir naudų, kurias sukurtų komercinių elektros mainų galimybės tarp sujungiamų regionų, santykį. Ekspertų grupė taip pat siūlys Komisijai sprendimus, kaip stiprinti silpniausias regioninių tinklų vietas, ypatingas dėmesys bus skiriamas projektų finansavimo ar leidimų gavimo procedūrų  klausimams.
 
2016 m. kovo 9 d. Komisija nusprendė suburti Ekspertų grupę siekiant paskatinti Europos elektros jungčių projektus, kad 2020 metais bendras Europos elektros jungčių pralaidumas sudarytų ne mažiau kaip 10 proc. Europos Sąjungos šalyse per metus pagaminamo elektros kiekio, o iki 2030 m. europinių jungčių pralaidumas būtų padidintas iki 15 proc. Ekspertų grupė patarinės Komisijai, kokias priemones būtų veiksminga inicijuoti siekiant efektyviau įgyvendinti EK Bendrojo intereso projektus (angl. Projects of Common Interest) įvairiose Europos Sąjungos šalyse. 
 
Bendrojo intereso projektai – tai Europos Komisijos sudarytas ir kasmet atnaujinamas regioninių energijos infrastruktūros sujungimo projektai, svarbūs bendrų energijos rinkų sujungimui ir tvarios energetikos plėtrai. 
 
Į viršų