Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros sistemos sinchronizacijai su Europa pradedama ruošti infrastruktūra Šiaurės rytų Lietuvoje
2017-02-06

Elektros sistemos sinchronizacijai su Europa pradedama ruošti infrastruktūra Šiaurės rytų Lietuvoje

Iki 2021 m. elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ planuoja rekonstruoti dvi 330 kilovoltų (kV) transformatorių pastotes Ignalinoje ir Utenoje. Šis projektas – dalis pasiruošimo darbų siekiant perorientuoti Lietuvos elektros sistemą sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos tinklais.  
 
„Tai vienas didžiausių rekonstrukcijos projektų per pastaruosius dešimt metų, skirtas pritaikyti esamą infrastruktūrą sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais. Išnagrinėję galimas alternatyvas įvertinome, kad vartotojams ir elektros sistemai didžiausią naudą duos sprendimas dalį įrangos perkelti iš esamos Ignalinos atominės elektrinės pastotės į Utenos pastotę. Taip ne tik paliksime galimybes ateityje plėtoti sistemą toje dalyje, bet ir užtikrinsime, kad tinklas veiks patikimai, kai pasikeis sistemos valdymo sąlygos“, – sakė Daivis Virbickas, „Litgrid“ generalinis direktorius. 
 
Perdavimo tinklas Šiaurės rytų Lietuvoje išvystytas labai gerai. Visai šalia Latvijos ir Baltarusijos esanti 330 kV Ignalinos AE transformatorių pastotė ilgus metus dirbant atominei jėgainei buvo svarbiausias elektros perdavimo mazgas šalyje. Per jį srautai keliaudavo iš Latvijos, Baltarusijos, Kruonio hidroakumuliacinės ir Ignalinos atominės elektrinių. Anot D. Virbicko, esminis tikslas rekonstrukcijos metu bus atskirti glaudžiai pastotėje integruotas tris linijas, iš kurių dvi jungia su kaimyninėmis Latvijos ir Baltarusijos elektros sistemomis. Taip bus sudarytos sąlygos kiekvieną jungtį valdyti atskirai. 
 
Rekonstrukcijos metu planuojama pergabenti vieną iš didžiųjų Ignalinos AE pastotės transformatorių į 330 kV Utenos pastotę ir padidinti elektros perdavimo patikimumą visame regione.
 
„Utenos apskrityje didžiausias elektros vartotojas, kuriam kritiškai svarbus patikimas elektros perdavimas, yra Ignalinos AE saugyklos. Be to, prognozuojama, kad galios poreikis regione augs ir 2025 m. bus beveik 40 proc. didesnis nei dabar“, – sakė „Litgrid“ generalinis direktorius. 
 
Numatoma, kad šiemet metų viduryje bus pradėtas projekto projektavimo ir rekonstrukcijos darbų viešųjų pirkimų konkursas. 
 
Pernai prasidėję paruošiamieji oro linijos nuo Lietuvos elektrinės iki Vilniaus rekonstrukcijos darbai taip pat yra skirti paruošti tinklo infrastruktūrą sinchronizacijai su žemynine Europos dalimi.
 
Į viršų