Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2018-05-08

Šiltėjantys orai mažina elektros kainas

Balandžio 30 d. – gegužės 6 d. elektros kaina mažėjo visame Baltijos jūros regione. „Nord Pool“ biržos sistemos kaina krito 9 proc. ir siekė 32,9 EUR/MWh. Labiausiai – 16 proc. kaina mažėjo Suomijoje ir siekė 34,8 EUR/MWh. Tuo tarpu Lietuvoje elektros kaina smuko 13 proc. ir siekė 35,3 EUR/MWh. Žemesnes kainas regione formavo smukęs suvartojimas bei auganti hidroelektrinių pasiūla Šiaurės šalyse, kur dėl šiltėjančių orų vis sparčiau tirpstantys ledynai papildo vandens rezervuarus. 
 
Lietuvoje importuota 78 proc. suvartotos elektros energijos, 34 proc. – Švedijos, 41 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 25 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę paklausa smuko visose Baltijos šalyse, labiausiai  - 9 proc. Latvijoje, Estijoje 5 proc., o Lietuvoje 3 proc.,  o bendras suvartojimas buvo 5 proc. mažesnis. Visose Baltijos šalyse beveik ketvirtadaliu mažėjo vietinė generacija. Labiausiai - 30 proc. smuko vėjo gamyba, o šiluminės ir hidroelektrinė gamino atitinkamai 28 proc. ir 22 proc. mažiau.  
 
Balandžio 30 – gegužės 6 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 44 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 26 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 59 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 64 proc., o Lietuvos kryptimi - 3 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 86 proc., o Švedijos kryptimi 0 proc.
 
 
Į viršų