Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros rinkų vystymui būtinas regioninis susitarimas
2016-09-22

Elektros rinkų vystymui būtinas regioninis susitarimas

Baltijos šalims siekiant vystyti bendrą elektros rinką, dėl jos vystymo krypties pirmiausia reikės susitarti politiniame lygmenyje. Tai ypač svarbu sprendžiant elektros prekybos su trečiosiomis šalimis klausimus. Pasaulio energetikos tarybos ir Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos surengtoje apvaliojo stalo diskusijoje tai pabrėžė „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovė Aistė Krasauskienė.
 
„Efektyvios elektros rinkos svarbiausias reikalavimas - užtikrinti vienodas sąlygas visiems jos dalyviams. Šiuo metu Šiaurės ir Baltijos šalių rinkoje gali prekiauti visi, tačiau prekybininkai iš trečiųjų šalių neturi visiems kitiems rinkos dalyviams būdingų pareigų. Norint šią asimetriją panaikinti, būtinos aiškios ir vienodos elektros prekybos su trečiosiomis šalimis taisyklės”, - sakė A. Krasauskienė.
 
Pasak jos, dėl tokios prekybos principų būtina pasiekti regioninį politinį susitarimą. Jame dalyvauti turėtų ne tik trys Baltijos šalys, bet ir kitos regiono valstybės, tokios kaip Lenkija ir Suomija, turinčios elektros jungtis ir galinčios prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis.
 
„Brėždami Baltijos šalių elektros rinkos vystymosi kryptis, rinkos dalyviai, ekspertai ir politinės institucijos turi bendradarbiauti - tik taip techniniai ir politiniai susitarimai derės tarpusavyje. Viena priežasčių, kodėl panašus politinis susitarimas iki šiol nepasiektas, gali būti ekspertinės analizės stoka. Elektros perdavimo sistemų operatorių ir kitų rinkos dalyvių tikslas - tokią analizę pasiūlyti, kad politikai būtų tinkamai informuoti ir galėtų priimti reikiamus regioninius susitarimus”, - teigė „Litgrid” Rinkos plėtros skyriaus vadovė.
 
Baltijos šalys dirba sinchronizuotai su Rusijos ir Baltarusijos energetikos sistemomis, kurioms nėra taikomi Europos Sąjungos Tinklų kodeksų reikalavimai, todėl Baltijos šalių elektros rinkos prekyba nėra suderinta ir sujungta su trečiųjų šalių elektros rinkų prekyba.
 
 
Į viršų