Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-01-16

Lenkija paskelbė elektros jungties „LitPol Link“ iki Lietuvos sienos rangovo konkursą

Lenkijos elektros tinklų operatorė bendrovė PSE Operator paskelbė rangovo konkursą statyti 400 kilovoltų (kV) elektros liniją nuo Elko iki Lenkijos sienos su Lietuva. Tai bus vienas didžiausių „LitPol Link“ jungties, kuris yra strateginis Lietuvos energetikos projektas, darbų, pranešė naujienų agentūra BNS.

Konkurso užduotis numato, kad rangovas turės nutiesti liniją nuo Elko iki Lietuvos sienos ir sutvarkyti visus teisinius bei kitus formalumus, būtinus linijos statybai. Numatoma, kad konkurso laimėtojas bus atsakingas už detalaus statybų projekto parengimą ir medžiagų pirkimą. Linijos trasa eis per kelias apskritis, tarp jų Elko, Suvalkų, Punsko, Seinų.

Paraiškų konkursui laukiama iki vasario 21 dienos, konkurso dalyviai turės pateikti 10 mln. zlotų (apie 8,38 mln. litų)  pasiūlymo užtikrinimo garantiją. Tikimasi, kad projektas bus įgyvendinamas nuo šių metų balandžio pabaigos iki 2015 metų spalio.

PSE šiemet planuoja investuoti iš viso 720 mln. Lenkijos zlotų (apie 603 mln. litų), o 2013-2017 metais - 9,9 mlrd. zlotų (apie 8,3 mlrd. litų). Už šiuos pinigus bendrovė ketina nutiesti beveik 4700 kilometrų naujų 400 kV linijų ir atnaujinti daugiau kaip 800 km tokios pat srovės linijų, nutiesti beveik 270 km naujų 220 kV linijų ir atnaujinti beveik 1200 km tokių linijų.

Planuojama, kad „LitPol Link“ jungties galia sieks 500 MW (megavatų) iki 2015 metų, o 2018-2020 metais, pastačius antrąjį nuolatinės srovės intarpo bloką Alytuje – 1000 MW. Pirmasis etapas Lietuvoje kainuos apie 400 mln. litų, o antrasis - dar 380 mln. litų.

Lietuvos ir Lenkijos elektros jungtis yra vienas strateginių Lietuvos energetikos projektų. Tarpsisteminė jungtis sujungs trijų Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros perdavimo infrastruktūras ir sudarys sąlygas elektros rinkų integracijai.
 
Į viršų