Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2021-08-19

Alytaus rajone mažinamas elektros įrenginių skleidžiamas garsas ir rekonstruojama svarbi elektros perdavimo linija

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tęsia sistemos modernizavimo ir plėtros darbus Alytaus rajone. Bendrovė pradeda įrengti papildomas garso slopinimo priemones „LitPol Link“ jungties keitiklių stotyje ir transformatorių pastotėje. „Litgrid“ taip pat rekonstruos ir 330 kV elektros perdavimo liniją, jungiančią Lietuvos elektrinės 330 kV skirstyklą ir Alytaus transformatorių pastotę.
 
„Jungtis „LitPol Link“ yra vieni pagrindinių vartų Lietuvos elektros sistemai sinchronizuoti su kontinentinės Europos tinklais. Mums labai svarbu, kad ši jungtis patikimai veiktų darydama kuo mažesnį poveikį aplinkai ir apylinkėse gyvenančių žmonių gyvenimo kokybei. Su gyventojais išsamiai aptarę veikiančios jungties poveikį, įvertinę esamą padėtį ir taikydami geriausią užsienio šalių patirtį, pradedame diegti papildomas priemones, kuriomis šalia elektros įrenginių bus užtikrinamas higienos normų reikalavimus atitinkantis garso lygis“, — teigia „Litgrid“ Strateginės infrastruktūros departamento direktorė Gerda Krasauskė.
 
Alytaus pastotėje šiuo metu jau yra įrengtos dvi garso slopinimo priemonės – sienelė ir pylimas. Alytaus rajono savivaldybei suteikus statybos leidimą, pradedamas triukšmo slopinimo priemonių statybų etapas.  Jų statybas planuojama baigti iki šių metų pabaigos. Bendrovė į garsą slopinančius sprendimus investuos 1,8 mln. eurų.
 
Papildomos priemonės elektros įrenginių garsui slopinti diegiamos po pernai užbaigtos galimybių studijos. Jos metu atlikta detali esamų triukšmo šaltinių analizė, analizuotos garso sklidimo priežastys, įvertinta jo sklaida gyvenviečių link, atliktos gyventojų apklausos, analizuoti įrenginių darbo režimai ir jų poveikis gyvenamajai aplinkai. Studijos apimtyje parengtas triukšmo slopinimo priemonių kompleksas, kuris užtikrins, kad šalia elektros įrenginių būtų užtikrinta higienos normų reikalavimus atitinkanti gyvenama aplinka.
 
Rekonstruojama 330 kV oro linija Lietuvos elektrinė–Alytus
 
Rugpjūtį Alytaus rajone pradedamos ir kito strateginę reikšmę turinčio projekto statybos. Vasaros pradžioje baigus projektavimą, prasidėjo 330 kV oro linijos Lietuvos elektrinė–Alytus rekonstrukcija.
 
„Šie darbai taip pat prisidės prie sėkmingo didžiojo mūsų tikslo – sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais – įgyvendinimo. Nors šis projektas nėra vienas iš 14 Vyriausybės patvirtintų sinchronizacijos projektų, Lietuvos elektrinė–Alytus yra viena iš trijų 330 kV linijų, jungiančių „LitPol Link“ jungtį su likusiu šalies elektros tinklu. Būtent per „LitPol Link“ jungtį, kurios išplėtimo darbus šiemet baigsime, 2025 m. bus sinchronizuojamos sistemos“, – komentuoja G. Krasauskė.
 
Rekonstrukcijos metu bus pakeista 210 oro linijos atramų, laidai, įrengiamas žaibosaugos trosas su šviesolaidžiu kabeliu. Darbai atliekami Elektrėnų, Kaišiadorių r., Prienų r. ir Alytaus r. savivaldybių teritorijose, jų pabaiga numatyta 2023 m. rugsėjį.
 
Oro linijos rekonstravimas prisidės prie elektros energetikos sistemos perdavimo tinklo patikimo ir stabilaus darbo užtikrinimo, nenutrūkstamo elektros energijos tiekimo šio regiono ir visos Lietuvos vartotojams.
 
Rekonstrukcijos darbai iš dalies bus finansuojami Europos Sąjungos fondų lėšomis. Į tinklo atnaujinimą bus investuota 15,088 mln. Eur (be PVM). Rangos darbus pagal 2020 m. balandžio mėn. pasirašytą sutartį atlieka ūkio subjektų grupė – bendrovės „Kauno tiltai“ bei „Litenergoservis“.
 
„Litgrid“ gyventojams primena, kad žemės savininkai, kurių sklypuose yra įrengti elektros stulpai ar kita elektros tinklų operatorių naudojama įranga, gali gauti vienkartines kompensacijas. Vienkartinę kompensaciją turi teisę gauti tie žemės sklypų savininkai bei valstybinės žemės patikėtiniai, kurių valdomiems žemės sklypams elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ naudai įstatymu yra nustatytas žemės servitutas, t. y kurių sklypas (jo dalis) patenka į esamo elektros perdavimo tinklo (110 kV ir aukštesnės įtampos) apsaugos zoną (jeigu už servitutą dar nebuvo atlyginta).
 
Prašymus kompensacijoms gauti „Litgrid“ priima elektroniniu paštu info@litgrid.eu arba siunčiant paštu adresu Viršuliškių skg. 99B, LT-05131, Vilnius. 
 
Daugiau informacijos apie kompensacijų apskaičiavimą ir išmokėjimą bei prašymų formas galite rasti „Litgrid“ interneto svetainėje.
 
Į viršų