Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Tinklo plėtra

Titulinis puslapis > Tinklo plėtra > ES investicijos > Lietuvos Elektrinė-Vilnius

Lietuvos Elektrinė-Vilnius

330 kV elektros perdavimo oro linijos nuo Lietuvos elektrinės iki Vilniaus rekonstrukcija
 
 
Projekto reikšmė
Įgyvendinant valstybės strateginius tikslus ir Lietuvos elektros sistemą perorientuojant dirbti sinchroniniu režimu su Kontinentinės Europos tinklais, turi būti užtikrintas patikimas elektros perdavimas ir padidintas elektros tiekimo saugumas. Sinchronizacijai su Kontinentinės Europos tinklais numatyta perdavimo tinklo plėtra ir modernizavimas, tarp jų ir Vilnius elektros perdavimo mazgo stiprinimas.  Elektros perdavimo linijos nuo Lietuvos elektrinės iki Vilniaus rekonstrukcija yra vienas pirmųjų Vilniaus mazgo stiprinimo darbų. 
 
Projekto tikslas
Vilniuje smarkiai plečiasi naujos gyvenvietės, atsigauna senosios ir po dešimt metų didmiesčio elektros galios poreikis bus išaugęs beveik trečdaliu, todėl būtina sustiprinti Vilniaus miesto elektros mazgą ir užtikrinti patikimą elektros perdavimą šalies sostinei. 
 
Darbų kalendorius
2016 m. rudenį pradėta rengti elektros perdavimo linijos nuo Lietuvos elektrinės iki Vilniaus rekonstrukcijos priešprojektinė studija. 
2016 m. gruodžio 6 d. paskelbta „330 kV oro linijos Lietuvos elektrinė – Vilnius rekonstravimas“ poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programa.
2017 m. kovo mėnesį pradėta viešinti PAV ataskaita.
2017 m. gegužės pabaigoje Aplinkos apsaugos agentūra priėmė sprendimą, kad poveikio aplinkai požiūriu oro linijos rekonstravimas yra leistinas.  
Preliminariai rangos darbus planuojama užbaigti iki 2019 m. pabaigos. 
 
Bendra projekto informacija
Vykdant elektros perdavimo oro linijos nuo Lietuvos elektrinės iki Vilniaus rekonstrukciją bus sumontuota papildoma grandis esamoje oro linijoje. Atliekant darbus bus išnaudojama esama inžinierinė infrastruktūra, todėl dabartinės oro linijos apsaugos zonos liks tokios pačios. Dabartinė oro linija eina per Elektrėnų, Trakų rajonų ir Vilniaus miesto savivaldybes.
 
Projekto finansavimas
Iš Europos Sąjungos lėšų projektui skirta finansuoti 8,127 mln. eurų. Projektas iš dalies finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto „Darnaus transporto ir pagrindinių tinklų infrastruktūros plėtra“ 06.3.1-LVPA-V-103 priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“ iš Europos Regioninės plėtros fondo. 
 
Į viršų