Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-11-08

Šiaurės šalyse elektros paklausa ir toliau auga

Praėjusią savaitę, spalio 31-lapkričio 6 d., elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 40,71 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su ankstesne savaite, kaina beveik nekito, paaugo 2 proc., o tuo pačiu laikotarpiu pernai kaina buvo 7,5 proc. didesnė. Tokia pati kaina formavosi ir Švedijoje, Suomijoje bei likusiose Baltijos šalyse.
 
Lietuvoje importuota 69 proc. suvartotos elektros, penktadalis – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 13 proc. – iš Lenkijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse ir vartojimas, ir vietinė gamyba nežymiai augo. Palyginti su ankstesne savaite, beveik per pusę mažiau elektros pagamino vėjo elektrinės. Latvijoje hidroelektrinių gamyba išaugo 54 procentais. Nuo praėjusio trečiadienio po remonto darbų pradėjo veikti Lietuvos elektrinė.
 
„Nord Pool“ sistemos vidutinė kaina augo 5 proc. iki 38,8 EUR/MWh. Švedijoje vartojimas paaugo 9 proc., o Šiaurės šalyse – 8 procentais. Nors sklandžiai dirbo visos atominės elektrinės, vėjo elektrinių gamyba smuko 18 proc. Praėjusią savaitę Lenkijos prekybos zonoje kaina buvo mažiausia visame Baltijos jūros regione ir, palyginti su ankstesne savaite, iš Lenkijos į Švediją tekėjo dar didesni elektros srautai, ypač naktį. 
 
Spalio 31-lapkričio 6 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 19 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 35 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 13 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 10 proc., o Lietuvos kryptimi - 88 proc. Tai pirma savaitė šiais metais, kai didesnis srautas tekėjo iš Lietuvos į Švediją nei iš Švedijos į Lietuvą. Praėjusią savaitę Lietuvos ir Švedijos jungtimi „NordBalt“ pralaidumas Lietuvos-Švedijos kryptimi buvo išnaudojamas 26 proc., o iš Švedijos į Lietuvą – 13 proc.
 
Nuo vakar iki lapkričio 18 d. „NordBalt“ atjungtas planiniams priežiūros darbams. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų