Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-07-26

Baigiamas derinti „LitPol Link" specialusis planas

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid" baigė derinti tarptautinės elektros jungties„LitPol Link" specialųjį planą su Alytaus ir Lazdijų rajonų savivaldybėmis. Šiuo metu „LitPol Link" specialųjį planą tikrina Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, vėliau jis bus pateiktas tvirtinti Energetikos ministerijai. Šiuo metu taipogi intensyviai pasirašomos sutartys dėl servituto nustatymo su gyventojais, kurių sklypuose bus tiesiama elektros linija.
 
Lietuvos ir Lenkijos tarptautinės elektros jungties „LitpPol Link" statyba - vienas iš strateginių Lietuvos elektros energetikos sektoriaus projektų. Tarpsisteminė jungtis fiziškai sujungs trijų Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros perdavimo infrastruktūras ir sudarys sąlygas elektros rinkų integracijai.
 
Specialiojo plano patvirtinimas ir sutarčių dėl servituto pasirašymas parodys, kad šalies energetinė nepriklausomybė yra vienodai svarbi ir piliečiams, ir jų valstybei. Yra daug malonesnių dalykų, nei aukštos įtampos elektros linijos savam sklype. Tačiau žmonės, akivaizdu, supranta projekto svarbą, todėl tikimės baigti servituto sutarčių pasirašymą iki specialiojo plano tvirtinimo“ sako projektą įgyvendinančios bendrovės „Litgrid" generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
Specialiajame plane numatyta tiksli elektros perdavimo linijos trasa Lietuvos teritorijoje. Penkiasdešimties kilometrų jungties atkarpa bus tiesiama Lazdijų ir Alytaus rajonuose. Rengiant „LitPol Link" specialųjį planą buvo atsižvelgta į visų suinteresuotų šalių gyventojų, gamtosaugininkų, paveldosaugininkų pastabas, jungties trasa suplanuota apeinanti draustinius, istorinio ir kultūros paveldo bei kitas saugomas teritorijas.
 
„LitPol Link" jungtis iki 2015 metų pabaigos pradės veikti 500 MW galia, o iki 2020 - 1000 MW galia. „Litgrid“ vykdo ir tarptautinės elektros jungties tarp Lietuvos ir Švedijos „NordBalt“ projektą, kurio eksploatacija prasidės 2015 metų gruodį.
 
Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė,
„Litgrid“ komunikacijos vadovė
Tel.: 8613 19977
El. paštas: vilija.railaite@litgrid.eu
 
Į viršų