Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-08-11

Elektros rinka reaguoja į mažą elektros pasiūlą regione

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio 4 – 10 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 24,22 cento už kilovatvalandę. Elektros poreikis išliko aukštas, tačiau dėl intensyvių tinklų remontų vis dar lieka mažesnės techninės importo galimybės, kurios lemia visame regione sumažėjusią elektros pasiūlą. 
 
Patikimam elektros energetikos sistemos darbui užtikrinti visą praėjusią savaitę dirbo vienas Lietuvos elektrinės blokas.  Šiuo metu ir planuojama, iki savaitės pabaigos, dirbs 7-asis blokas Elektrėnuose. Latvijoje dirba Rygos antroji šiluminė elektrinė. Nuo rugpjūčio 1 dienos po priežiūros darbų įjungta „Estlink 2“ jungtis tarp Estijos ir Suomijos. 
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai rugpjūčio 4 – 10 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 99 proc., Lietuvos–Latvijos – 32 proc. Lyginant situaciją su praėjusių metų vasara, tarptautinių jungčių tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumo techninės galimybės yra žymiai geresnės, tačiau elektros importo per šias jungtis statistika rodo, kad dažniausiai jomis naudojamasi, kaip ir praėjusią savaitę, tik iš dalies – 54 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų