Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2016-05-16

Elektros rinkos dalyvių kovoje nugali importas iš Šiaurės šalių

Praėjusią savaitę, gegužės 9-15 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 30 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, vidutinė kaina rinkoje mažėjo 17 procentų. 
 
Kaip ir ankstesnes savaites, Lietuva importavo 86 proc. suvartotos elektros. Daugiau nei pusė (55 proc.) elektros Lietuvą pasiekė iš Švedijos. Trečdalis elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos. Praėjusį pirmadienį, gegužės 9 d., elektros importas iš Rusijos pigo dėl nedarbo dienomis netaikomo elektros perdavimo galios mokesčio, todėl rusiškos elektros srautas į Lietuvą ir Suomiją išaugo. Vis dėlto Lietuvoje elektra iš trečiųjų šalių per visą savaitę sudarė vos dešimtadalį importuotos elektros, o techninės galimybės importuoti elektrą iš trečiųjų šalių buvo neišnaudotos. 
 
Gegužės 9-15 d. importui į Lietuvą tarptautinių Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 44 proc., Lietuvos-Švedijos – 98 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 23 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 75 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 80 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų