Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Tinklo plėtra

Verkių pastotė

110/10 kV Verkių TP 110 kV skirstyklos rekonstravimas
 
Projekto reikšmė
Įgyvendinus projektą bus pagerintas Lietuvos 110 kV perdavimo tinklo funkcionavimas ir patikimumas. Vilniaus miestui šios investicijos padės užtikrinti patikimesnį elektros energijos tiekimą ir kokybę, o tai prisidės prie socialinių ir ekonominių skirtumų tarp šalies regionų mažinimo. Verkių transformatorių pastotė yra visos sistemos mastu svarbi pastotė, per ją užtikrinamas elektros perdavimas „Vilniaus žiedu“, jungiančiu kitas Vilniaus pastotes, kurios aprūpiną Vilniaus miestą elektros energija. Ši pastotė taip pat aprūpina elektra naujų, besiplečiančių gyvenamųjų kvartalų (pvz., Balsių) vartotojus.
 
Projekto tikslas
Baigus 110 kV skirstyklos rekonstrukciją Verkių pastotė patikimiau ir mažesnėmis sąnaudomis tieks elektros energiją Vilniaus rajonams. Diegiamos naujos technologijos mažins išteklių naudojimą, nes bus sumažinti elektros perdavimo ir gamybos nuostoliai, bus taupomos eksploatavimo sąnaudos. 
 
Bendra projekto informacija
110/10 kV Verkių 110 kV skirstyklos rekonstrukcijos kaina – 740,5 tūkst. eurų (2,55 mln. litų). 
 
Darbų kalendorius
110/10 kV Verkių 110 kV skirstyklos rekonstrukciją numatoma užbaigti iki 2015 m. liepos.
 
Projekto finansavimas 
Projektą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal ES Ekonomikos veiksmų programos 4 prioriteto „Esminė ekonominė infrastruktūra“ įgyvendinimo priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“.
 
 
Į viršų