Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-05-25

Praėjusią savaitę Skandinavijoje dominavo hidroenergija

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje gegužės 18–24 dienomis buvo 40,87 euro už megavatvalandę (14,1 lito ct/kWh). Aukščiausia elektros rinkos dienos kaina Lietuvoje ir Latvijoje buvo penktadienį. Vidutinė savaitės kaina, lyginant praėjusia, buvo 13 proc. aukštesnė, ir 26 proc. mažesnė nei tuo pačiu laiku prieš metus. Per praėjusią savaitę Lietuvoje importuota vidutiniškai 65 proc. šalyje suvartotos elektros, 58 proc. elektros importo  buvo iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis importuota iš trečiųjų šalių.
 
Gegužės 20 d. baigus „Estlink 2“ remontą visu pajėgumu veikia abi Suomijos-Estijos elektros jungtys, o nuo praėjusio trečiadienio elektrą importuoja ir Estija. Planiniam remontui išjungus „Ringhals“ atominės elektrinės trečiąjį bloką, Švedijoje nedirbo šeši, o nuo sekmadienio - septyni iš dešimties atominių elektrinių blokų. Elektros pasiūlą Šiaurės Europos elektros sistemose užtikrina hidroelektrinėse gaminama elektra. Lietuvoje elektros sistemos patikimam darbui užtikrinti dirba Lietuvos elektrinės kombinuoto ciklo blokas.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas gegužės 18–24 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 95 proc., Lietuvos–Latvijos – 52 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 72 proc. 
 
Į viršų