Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Gamtininkai tęsia elektros tilto „LitPol Link“ statybų teritorijos ekologinę stebėseną
2014-08-22

Gamtininkai tęsia elektros tilto „LitPol Link“ statybų teritorijos ekologinę stebėseną

Lietuvos gamtos fondo ekologinės priežiūros specialistai jau du mėnesius tiria tarptautinės elektros jungties „LitPol Link“ trasą, siekdami apsaugoti unikalią ekosistemą pietinėje Lietuvos dalyje ir sumažinti vykstančių statybos darbų poveikį gamtai. Augmenijos ir gyvūnijos gamtinė priežiūra elektros tilto su Lenkija trasoje vykdoma prieš pradedant bet kokius statybos darbus trasoje ir bus tęsiama iki statybų pabaigos ir aplinkos sutvarkymo joms pasibaigus.
 
Tik nedidelė tarptautinės elektros jungties „LitPol Link“ atkarpa eina per teritoriją, kuriai reikia ypatingos priežiūros ar apsaugos įgyvendinant priemones pasekmėms sumažinti. Šiose keliose vietose oro linijos maršrutas driekiasi šalia seklių pelkių, kūdrų, eina per natūralias pievas. Tačiau didžiąją dalį 51 kilometro ilgio trasos sudaro ariami laukai ir ganyklos.
 
„Įgyvendiname visas rekomenduojamas poveikio gamtai mažinimo priemones, darome viską, kad statant naujus objektus aplinkai būtų daromas kuo mažesnis poveikis. Vertinant poveikį aplinkai ir planuojant teritorijas, buvo atidžiai parenkamos vietos linijos atramoms ir aplinkai saugiausi technologiniai sprendimai. Techniniame projekte iš anksto buvo vertinama, kur galima įrengti laikinus privažiavimus, grunto, statybinių medžiagų sandėliavimo vietas“, – sakė Karolis Sankovski, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius.
 
Apžiūrėdami balas, kūdras, vandenyje nuvirtusius medžius, akmenis, didesnius kupstus, gamtininkai vietovę stebėjo per žiūronus. Per du mėnesius jie papildomai ištyrė būsimos elektros perdavimo oro linijos trasą, einančią šalia Filicijonavo, Galinių, Burbiškių, Šadžiūnų, Žemaitkiemio, Karkliniškių, Švedakampio, Skaistučių gyvenviečių Lazdijų rajono savivaldybėje. Šiose vietovėse oro linijos atramų statybos darbus planuojama pradėti tik spalio mėnesį.
 
„Tikime, kad toks išankstinis bei nuolatinis aplinkosaugininkų ir energetikų bendradarbiavimas smarkiai pasitarnaus išsaugojant gamtą. Tirdami aplinką turime galimybę siūlyti aplinkos išsaugojimo sprendimus ir konkrečioje vietoje atsižvelgiame į realiai vykdomus veiklos aspektus, kurie realiu laiku užtikrintų gamtos vertybių apsaugą, o projekto įgyvendintojai noriai prisideda ir įgyvendina siūlomus sprendimus, suprasdami aplinkos išsaugojimo svarbą“, – sakė Edmundas Greimas, Lietuvos gamtos fondo, kuris atlieka „LitPol Link“ projekto ekologinės priežiūros darbus, vykdomasis direktorius.
 
Statant pirmąją elektros perdavimo jungtį „LitPol Link“, kuri sujungs Lietuvos (Baltijos šalių) ir Vakarų Europos energetikos sistemas, Lietuvos teritorijoje nuo Alytaus transformatorių pastotės iki Lietuvos-Lenkijos sienos bus nutiestas 51 kilometras aukštosios įtampos elektros oro linijos, pastatyta nauja transformatorių pastotė, naujas aukštos įtampos nuolatinės srovės intarpas bei modernizuota ir išplėsta Alytaus transformatorių pastotė. „LitPol Link“ jungtis pradės veikti 2015 m. gruodį.
 
Į viršų