Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-03-19

„Litgrid“ kilmės garantijas išduos tik per „Grexel“ sistemą

 
Lietuvos gamintojams (tiek prijungtiems prie skirstomojo tinklo, tiek prie perdavimo) „Litgrid“ (paskirtoji įstaiga) AEI kilmės garantijas išduos tik per sistemą „CMO.grexel“.
 
Išduotas AEI kilmės garantijas Lietuvos gamintojas savarankiškai, be „Litgrid“ įsikišimo gali perleisti tiekėjui, o tiekėjas savo ruožtu atšaukti (panaudoti) galutinio vartotojo naudai. „Grexel“ sistemoje kilmės garantijų išdavimo, perleidimo ar panaudojimo procesas yra standartizuotas, o kilmės garantijos labiau apsaugotos nuo dubliavimo bei klastojimo.
 
Įdiegus minimą sistemą Lietuva tampa pajėgi įgyvendinti AEI direktyvą dėl laisvo kilmės garantijų judėjimo valstybėje, kitas svarbus žingsnis - laisvas kilmės garantijų judėjimas tarp Europos sąjungos bei Europos ekonominės erdvės valstybių.
 
 
Kilmės garantija išduodama, siekiant įrodyti galutiniams vartotojams, kokią energijos tiekėjo tiekiamos energijos dalį ar kokį kiekį sudaro atsinaujinančių išteklių energija, elektros energijos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos išteklių ir tiekiamos į elektros tinklus, ir šilumos energijos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos išteklių ir tiekiamos į aprūpinimo šiluma sistemą.
 
 
Į viršų