Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

Perdavimo tinklo patikimumui - 18 mln. eurų investicijų
2016-12-29

Perdavimo tinklo patikimumui - 18 mln. eurų investicijų

Per 2016 metus „Litgrid“ investavo į perdavimo tinklo atnaujinimo projektus daugiau kaip 18 mln. eurų. Baigtos rekonstruoti dvi pastotės, pradėtos dar aštuonių transformatorių pastočių rekonstrukcijos. Unikalus Baltijos šalyse projektas - visiškai skaitmenizuota 110 kilovoltų transformatorių pastotė Vidiškiuose Ukmergės rajone. Šioje pastotėje visi laidai pakeisti šviesolaidiniais kabeliais, atitinkančius aukščiausius saugumo reikalavimus ir galinčius kaupti ir perduoti didžiulius kiekius informacijos. 
 
„Šiandieninis elektros tinklas turi atlaikyti visai kitokius iššūkius nei tada, kai jis buvo statomas. Atsiranda vis daugiau elektros gamybos iš atsinaujinančių išteklių, pasikeitė didžiausių elektros vartotojų ir gamintojų geografija, o elektros srautai į tinklą patenka iš penkių kaimyninių sistemų“, – sakė Daivis Virbickas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius. 
 
Tarp vienų svarbiausių šių metų tinklo rekonstrukcijos darbų buvo ir dviejų 110 kV oro linijų atnaujinimas. Oro linija nuo Trakų iki Merkinės yra viena iš dviejų perdavimo linijų, kuriomis elektra pasiekia Druskininkų apylinkių gyventojus. Jos rekonstrukcijos metu buvo pakeistos senos, susidėvėjusios atramos, žaibosaugos trosai. Lygiai taip pat atnaujinta ir oro linija nuo Zarasų iki Utenos, papildomai ten įrengtas šviesolaidžio ryšys, pagerinantis automatinį duomenų perdavimą. 
 
Šiemet ir toliau tęsiamas 330 kV transformatorių pastočių modernizavimas. Telšių, Utenos, Jurbarko ir Šiaulių pastotėse pradėtos diegti valdymo sistemos, kurios informaciją automatiškai perduos į Sistemos valdymo centrą ir leis operatyviai reaguoti į įvykius sistemoje, užtikrinant nuotolinį įrenginių valdymą. 
 
Įgyvendinant Vilniaus vakarinio aplinkkelio trečiojo ruožo projektą „Litgrid“ dvi palei šią atkarpą ėjusias oro linijos pakeitė požeminiais kabeliais. Iš viso nuo Viršuliškių pastotės iki Vakarinės gatvės demontuotos 20 atramų. 
 
„Litgrid“ kasmet atnaujina vidutiniškai po 5-6 transformatorių pastotes, pakeičia iki 350 elektros perdavimo linijų atramų. Toks tempas leidžia pamažu atnaujinti visą elektros perdavimo tinklą ir optimaliai paskirstyti reikiamas investicijoms lėšas.
 
Visi aukštosios įtampos elektros įrenginių rekonstrukcijos darbai yra planuojami taip, kad būtų užtikrintas patikimas elektros perdavimas gyventojams ir verslui. 
 
Pagal elektros energetikos sistemos tinklo plėtros planą, iki 2025 metų bus pradėtos 53 transformatorių pastočių (110 kV) rekonstrukcijos ir baigtos atnaujinti visos didžiosios 330 kV transformatorių pastotės. Numatoma, kad investicijos į perdavimo tinklo rekonstravimą 2016-2025 sieks beveik 170 mln. eurų. 2015 m. investicijos į perdavimo tinklo atnaujinimo projektus siekė apie 23 mln. eurų, o 2014 m. – apie 22,5 mln. eurų.
 
Lietuvos elektros perdavimo tinklą sudaro per 230 transformatorių pastočių ir daugiau nei 7 000 kilometrų aukštosios įtampos oro ir kabelinių elektros linijų. 
 
Į viršų