Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Neaukštą elektros kainą rinkoje palaiko hidroenergija
2015-01-05

Neaukštą elektros kainą rinkoje palaiko hidroenergija

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje gruodžio 29 – sausio 4 dienomis buvo 43,45 euro už megavatvalandę (Eur/MWh, 15 ct/kWh). Aukštesnę vidutinę savaitės kainą lėmė trumpalaikis atominės elektrinės Švedijoje atsijungimas gruodžio 28 d. Sumažėjus elektros pasiūlai, elektros kaina rinkoje gruodžio 29 dienai šoktelėjo. Situacija pasikartojo sausio 4 dieną, todėl Oskarshamno elektrinė šiuo metu nedirba, tačiau dėl smarkiai išaugusios regiono hidroelektrinėse gaminamos elektros pasiūlos elektros kaina išliko gana stabili.
 
Pirmoji metų savaitė atpūtė ir stiprų vėją. Vėjo elektrinių gamyba Lietuvoje sudarė daugiau kaip trečdalį šalyje pagamintos elektros energijos arba 11 proc. visos šalyje suvartotos elektros. Beveik trečdalis, 29 proc. praėjusią savaitę Lietuvoje suvartotos elektros pagaminta šalyje, 71 proc. buvo importuota. Importo struktūra išliko nepakitusi, maždaug 47 proc. importuota iš šiaurės, 53 proc. – iš rytų krypties.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas gruodžio 29 – sausio 4 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 87 proc., Lietuvos–Latvijos – 33 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 89 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 14 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų