Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros perdavimo tinklą sustiprins nauja linija
2016-10-20

Elektros perdavimo tinklą sustiprins nauja linija

Lapkričio viduryje prasidės naujos elektros perdavimo linijos nuo Alytaus iki Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statybos. Šią savaitę išduoti pirmieji statybos leidimai. Tai bus antroji naujos statybos 330 kilovoltų (kV) elektros linija Lietuvoje nuo nepriklausomybės atkūrimo. Pirmoji 2014 metais sujungė Klaipėdą ir Telšius.
 
Naujoji linija svarbi patikimiems elektros mainams tarp Lietuvos ir Lenkijos. Linija taip pat sustiprins elektros tiekimo patikimumą pietinėje šalies dalyje.
 
„Alytaus-Kruonio linija yra neatsiejama Lietuvos ir Lenkijos elektros tinklų sujungimo dalis. Tam, kad nuo metų pradžios veikianti Lietuvos ir Lenkijos jungtis „LitPol Link“ būtų išnaudojama kuo efektyviau, būtina sustiprinti elektros perdavimo tinklą šalies pietryčiuose. Linija taip pat bus svarbi planuojant antrą elektros jungtį su Lenkija“, - sako Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Strateginės infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovski.
 
Planuojant linijos trasą siekta kuo labiau nutolinti ją nuo žmonių gyvenamų ir saugomų gamtos teritorijų. Dvigrandė 55 kilometrų ilgio oro linija nusitęs per  Alytaus, Prienų ir Kaišiadorių rajonus. Elektros linija prasidės ties Alytaus transformatorių pastote Butkūnų kaime ir drieksis iki Maisiejūnų kaime esančios Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės.
 
Liniją statys „Litgrid“ skelbtą viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „A. Žilinskio ir ko“. Sutarties vertė - 23 mln. eurų.
 
 
Į viršų