Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-04-06

„Litgrid“ įpareigota iki spalio 1 d. įgyvendinti veiklos atskyrimo planą

Iki š. m. spalio 1 d. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ įpareigotas atlikti visus būtinus veiksmus, įgyvendinant Elektros energetikos įstatymo nuostatas dėl elektros perdavimo veiklos atskyrimo nuo vertikaliai integruotos įmonių grupės. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) nurodė, kad elektros perdavimo sistemos operatorius turi būti atskirtas vykdant Europos Sąjungos trečiojo energetikos paketo reikalavimus. Šiuo metu „Litgrid“ kontrolinis akcijų paketas priklauso vertikaliai integruotai UAB „Visagino atominė elektrinė" įmonių grupei.
 
Praėjusią savaitę „Litgrid“ Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai pateikė išsamų įmonės atskyrimo nuo vertikaliai integruotos įmonių grupės veiksmų planą. Jame numatyta, kaip Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ veikla bus atskirta nuo UAB „Visagino atominė elektrinė" įmonių grupės.
 
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ veikla – elektros energijos perdavimas, šalies elektros gamybos ir vartojimo balanso palaikymas, atsinaujinančių energijos šaltinių integravimas į perdavimo sistemą ir prekybos viešuosius interesus atitinkančias paslaugas teikiančių elektros gamintojų elektra užtikrinimas. „Litgrid“ atsako už strateginių elektros energetikos projektų – tarptautinių elektros jungčių „NordBalt“ ir „LitPol Link“ statybą ir pilnavertę šalies elektros energetikos sistemos integraciją į bendrą Europos elektros rinką ir kontinentinės Europos elektros energetikos sistemą.
 
Į viršų