Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2015-06-01

Elektros kaina biržoje išliko stabili

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje gegužės 25-31 dienomis buvo 40,13 euro už megavatvalandę (13,7 lito ct/kWh) ir beveik nepakito, lyginant su praėjusia savaite. Lygiai prieš metus elektros kaina rinkoje buvo ketvirtadaliu didesnė.
 
Per praėjusią savaitę į Lietuvą importuota vidutiniškai 63 proc. šalyje suvartotos elektros, beveik du trečdaliai energijos buvo importuojama iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Baltijos ir kaimyninių šalių regione praėjusią savaitę buvo juntama maža elektros pasiūla, o Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos elektros sistemos tapo deficitinės. Lietuvoje ir Latvijoje elektros kainos susiformavo kone dvigubai didesnės nei Skandinavijos šalyse. Elektros pasiūlą Baltijos šalyse mažino Kaliningrade vykstantys remontai bei Latvijoje pasibaigęs pavasarinis potvynis ir hidroelektrinėse sumažėjusi elektros gamyba.
 
Dėl remonto perdavimo tinkluose Švedijos 4-ojoje prekybos zonoje kainos visą savaitę laikėsi 16 proc. didesnės nei likusioje šalies dalyje. Su šia Švedijos prekybos zona Lietuva bus sujungta per „NordBalt“ jungtį.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas gegužės 25–31 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 96 proc., Lietuvos–Latvijos – 53 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 84 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų