Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-06-30

Elektros rinkoje kainos buvo stabilios

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje birželio 22-28 išliko panaši kaip ir praėjusią savaitę ir buvo 40,87 euro už megavatvalandę (14,1 lito ct/kWh). Palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu kaina buvo ketvirtadaliu mažesnė.
 
Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė kaina buvo 15,18 EUR/MWh. Savaitės pradžioje pasiūla mažėjo dėl visoje Švedijoje sumažėjusios vėjo jėgainių gamybos, o vėjo jėgainėms nedirbant ir Danijoje, šios poreikiams taip pat teko dalis elektros iš Švedijos. Dėl ketvirtadienį neplanuotai sustabdytos švedų „Oskarshamn“ atominės elektrinės 3-iojo bloko kainos rinkoje vėl trumpam šoktelėjo Švedijoje, Danijoje, Suomijoje bei Estijoje. Vėl įjungus atominę elektrinę, jos sugrįžo į žemesnį lygį.
 
Per praėjusią savaitę į Lietuvą importuota vidutiniškai 64 proc. šalyje suvartotos elektros. Beveik pusė elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas birželio 22-28 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 93 proc., Lietuvos–Latvijos – 30 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 59 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų