Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-10-28

Praėjusią savaitę Lietuvą importavo rekordišką kiekį elektros

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje spalio 19-25 d. buvo 51,36 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su praėjusia savaite, kaina krito 30 proc., o palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu ji buvo beveik 9 proc. aukštesnė.
 
Iš viso Lietuva importavo 79 proc. suvartotos elektros – dešimtadaliu daugiau nei praėjusią savaitę.  52 proc. elektros Lietuvą pasiekė iš Šiaurės šalių, o 48 proc. – iš trečiųjų šalių. Praėjusį savaitgalį buvo importuojama beveik 90 proc. suvartojamos elektros energijos. 
 
Lyginant su ankstesne savaite, Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje gamybos apimtis išaugo 88 proc., tačiau Lietuvos elektros gamintojų pasiūla smuko ir biržoje formavosi palyginti aukštos kainos. 
Nuo savaitės vidurio Šiaurės šalių elektros pasiūlą Lietuvoje ir Latvijoje stipriai mažins prasidedantys planiniai tinklų remontai Latvijoje ir Rusijoje. Jie turės įtakos elektros perdavimo jungčių pralaidumui tarp Estijos ir Latvijos – jis mažės daugiau kaip trečdaliu, t. y. 300 MW. 
 
Vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina kilo nuo 23 iki 26 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas spalio 19-25 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 98 proc., Lietuvos–Latvijos – 54  proc., Lietuvos–Baltarusijos – 58 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų