Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2021-03-09

„Litgrid“ jungties „LitPol Link“ sutrikimą pašalino per dvi valandas

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pirmadienį po atsijungimo sklandžiai atnaujino Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ darbą.
 
Kovo 8 d. 18.18 val. įvykus sutrikimui nuolatinės srovės keitiklio stoties valdymo sistemoje, atsijungė „LitPol Link“ jungtis.
 
Tuo metu iš Lietuvos į Lenkiją buvo perduodama 485 MW galia.
 
Sutrikimas buvo pašalintas per šiek tiek daugiau nei valandą, jungtis parengta įjungimui 19.31 ir 19.59 jungtis vėl buvo įjungta.
 
„Atsijungus „LitPol Link“, patikrinome sistemas ir aptikome programinės įrangos sutrikimą Alytuje esančios keitiklių stoties valdymo centre. Problemą išsprendėme labai greitai, netrukus buvo atnaujinta ir prekyba. Dabar atliksime tyrimą, kurio tikslas – išsiaiškinti, kaip tokių sutrikimų būtų galima išvengti ateityje“, – teigia Vidmantas Grušas, „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento vadovas.
 
2020 m. „LitPol Link“ elektros jungties prieinamumas rinkai buvo 92,41 proc.
 
500 MW galios „LitPol Link“ jungtį sudaro dvi 163 km ilgio 400 kV elektros perdavimo linijos Alytus–Elkas ir keitiklių stotis Alytuje. Jungtis pradėjo veikti 2015 m.
 
Į viršų