Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-11-11

Nedarbo diena pas kaimynus mažino kainą elektros rinkoje

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje lapkričio 3 – 9 dienomis buvo 17,7 cento už kilovatvalandę, 6 proc. mažesnė nei prieš savaitę. Žemiausia kaina praėjusią savaitę Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose buvo įprastinį darbo pirmadienį – 10,7 ct/kWh. Toks kainos kritimas gali būti aiškinamas mažesniu vartojimo poreikiu Rusijoje, kur pirmadienis buvo nedarbo diena, ir ypač – nedarbo dienomis netaikomu galios mokesčiu, mokamu Rusijos rinkoje perduodant elektros energiją į Baltijos šalis. 
 
Penktadalis praėjusią savaitę suvartotos elektros energijos buvo pagaminta šalyje, visa kita importuota. Vos daugiau kaip pusė Lietuvoje suvartotos elektros, 52 proc., buvo importuojama iš Rusijos ir Baltarusijos, 37 proc. – iš Latvijos ir Estijos.
 
Įsibėgėjus šildymo sezonui praėjusią savaitę, lyginant su spalio pabaiga, elektros gamyba šiluminėse elektrinėse išaugo beveik tris kartus. Ramūs orai lėmė ketvirtadaliu mažėjusias vėjo energijos apimtis.  Bendras Lietuvoje pagamintos elektros kiekis lyginant su ankstesne savaite išaugo 17 proc., Latvijoje ir Estijoje elektros gamyba mažėjo atitinkamai 6 ir 4 proc.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai lapkričio 3 – 9 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 97 proc., Lietuvos–Latvijos – 53 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 99 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 23 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų