Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-06-06

Pirmąją vasaros savaitę elektros rinkoje sąlygas diktuoja vietos gamintojai

Praėjusią savaitę, gegužės 29 – birželio 4 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina buvo 34,9 EUR/MWh, 6 proc. žemesnė nei pernai tuo pačiu metu. Įsivyravus stipresniam vėjui, kelias dienas gerokai, net 76 proc., išaugo elektros gamyba vėjo elektrinėse.  
 
Birželio 6 d., antradienį, „Nord Pool“ biržos Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose vidutinė elektros kaina siekė 63,8 euro už megavatvalandę. Didesnes nei įprasta kainas pirmąją birželio savaitę Baltijos šalyse formuoja sumažėjusi elektros pasiūla iš Šiaurės šalių. 
 
Kaip ir planuota, nuo birželio 5 d. iki 18 d. vyksta metiniai „NordBalt“ jungties priežiūros darbai. Iki trečiadienio remontuojamas vienas Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės blokas. Remonto darbams atjungtos linijos Rusijos perdavimo tinkle artimiausias dvi savaites lems ribotas elektros srauto tarp Estijos ir Latvijos technines galimybes. 
 
„Vietos elektros gamintojai ir prekybininkai naudojasi susidariusia padėtimi, kai elektros pasiūla ribota, o paklausa išlieka stabili. Todėl natūralu, kad stebime aukštesnes nei įprasta kainas rinkoje. Šeštadienį, po planinės priežiūros įjungus „Estlink 1“ jungtį, situacija gali keistis“, – sakė „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius. 
 
Praėjusią savaitę mažėjo gamyba Baltijos šalių hidroelektrinėse – jos pagamino beveik trečdaliu mažiau elektros nei ankstesnę savaitę, nors bendrai Lietuvoje elektros per savaitę pagaminta beveik penktadaliu daugiau elektros. Lietuvoje importuota 75 proc. suvartotos elektros, 31 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 35 proc. – iš Švedijos, o 34 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. 
 
Gegužės 29 – birželio 4 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 29 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 1 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 82 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 60 proc., o Lietuvos kryptimi - 13 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 74 proc.
 
Aktuali informacija apie atjungtus ir planuojamus atjungti reikšmingas elektros perdavimo linijas ir gamybos blokus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų