Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-10-23

Rinkoje daugės šiluminėse elektrinėse gaminamos elektros

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje spalio 13–19 dienomis buvo 17,7 cento už kilovatvalandę arba 8 proc. žemesnė nei ankstesniąją savaitę. Kaip skelbta, spalio 12-20 dienomis remonto darbams savaitei buvo išjungta „Estlink 2“, todėl visą praėjusią savaitę elektros kainos Lietuvos, Latvijos ir Estijos prekybos zonose buvo praktiškai vienodos. Nuo antradienio, spalio 21 d. vėl dirba abi Suomijos-Estijos elektros jungtys.
 
Vidutiniškai 62 proc. suvartotos elektros buvo importuojama, maždaug po lygiai iš Latvijos ir Baltarusijos. Dėl remonto Karaliaučiaus šiluminėje elektrinėje dirbo tik vienas iš dviejų gamybos blokų. Elektros poreikį tenkino Lietuvos elektrinės 9-asis blokas, Rygos šiluminė ir hidroelektrinė, bei padidėjęs importas iš Baltarusijos, kuris pakeitė iš Karaliaučiaus elektrinės trūkstamą srautą. Šią savaitę Lietuvos elektrinės 9-asis blokas sustabdytas, jį keičia įjungiamos šiluminės elektrinės Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai spalio 13–19 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 72 proc., Lietuvos–Latvijos – 35 proc, Lietuvos–Baltarusijos – 36 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų