Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-01-23

Elektros energijos kainos didėjo Baltijos šalyse ir Suomijoje

Praėjusią savaitę, sausio 15 – 21 d. „Nord Pool“ biržos sistemos kaina mažėjo 1 proc. ir siekė 34,3 EUR/MWh. Tuo tarpu Baltijos šalyse ir Suomijoje kainos augo beveik dešimtadaliu. Lyginant su praėjusia savaite paklausa buvo 4 proc. didesnė. Įtakos kainos augimui turėjo ir sumažėjęs importo srautas iš Švedijos per „NordBalt“ jungtį, kuri buvo remontuojama sausio 15 – 22 dienomis. Elektros kaina Lietuvoje buvo aukščiausia regione ir siekė 40 EUR/MWh.
 
Lietuvoje importuota 73 proc. suvartotos elektros energijos, 14 proc. – Švedijos, 49 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 32 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę Baltijos šalyse paklausa išaugo 8 proc. Labiausiai – 12 proc. suvartojimas augo Lietuvoje. Estijoje ir Latvijoje suvartojimas augo atitinkamai 6 proc. ir 4 proc. 
 
Tuo tarpu, gamyba Baltijos šalyse sumažėjo 3 proc. Labiausiai - 52 proc. krito hidroelektrinių gamyba, kuri sudarė beveik penktadalį visos pagaminamos elektros energijos regione. Baltijos šalyse šiluminių elektrinių gamyba augo 22 proc., o vėjo elektrinės gamino 53 proc. daugiau. 
 
Lietuvoje 44 proc. mažėjo hidroelektrinių gamyba, o šiluminių elektrinių gamyba augo daugiau nei du kartus. Vėjo elektrinių gamyba praėjusią savaitę didėjo 34 proc. Bendra vietinė generacija buvo 21 proc. didesnė nei praėjusią savaitę.
 
Sausio 15 – 21 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 60 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 23 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 73 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 24 proc., o Lietuvos kryptimi - 42 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų