Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2018-02-09

Pradedami 330 kV elektros perdavimo oro linijos „Lietuvos elektrinė“ - Vilnius rekonstrukcijos darbai

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pradeda įgyvendinti 330 kV elektros perdavimo oro linijos nuo Lietuvos elektrinės iki Vilniaus rekonstrukcijos projektą.
 
Vykdant rekonstrukcijos darbus esamoje oro linijoje  bus sumontuota papildoma elektros grandis. Bus išnaudojamas esamas inžinierinės infrastruktūros koridorius, todėl dabartinės oro linijos apsaugos zonos liks tokios pačios. Dabartinė oro linija eina per Elektrėnų, Trakų rajonų ir Vilniaus miesto savivaldybes.
 
„Tai vienas iš „Litgrid“ perdavimo tinklo parengimo sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais projektų, jis taip pat reikalingas siekiant užtikrinti patikimą elektros tiekimą  sparčiai augančio Vilniaus miesto gyventojams ir verslui“, - sakė „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas. 
 
2018 m. vasario 9 d. „Litgrid“ pasirašė sutartį su viešo pirkimo laimėtoju, UAB „Žilinkis ir Co.“ Sutarties vertė 17,990 mln. (septyniolika milijonų devyni šimtai devyniasdešimt tūkstančių) eurų  be PVM. Rekonstrukcijos darbus numatoma baigti 2020 metų pabaigoje.
 
Iš Europos Sąjungos lėšų projektui skirta finansuoti 8,1 mln. eurų. Projektas iš dalies finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto „Darnaus transporto ir pagrindinių tinklų infrastruktūros plėtra“ 06.3.1-LVPA-V-103 priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“ iš ES Regioninės plėtros fondo.
 
 
 
 
Į viršų