Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-03-05

Dėl ypatingai šaltų orų fiksuotas rekordinis valandinis suvartojimas

Vasario 26 d. - kovo 4  d. Šiaurės ir Baltijos regioną toliau stingdant dideliems šalčiams elektros rinkos kainos išliko aukštos ir „NordPool“ biržos sistemos vidutinė savaitės kaina siekė 48,7 EUR/MWh. 
 
Vasario 28 d. – kovo 1 d. temperatūrai nukritus itin žemai elektros suvartojimas ženkliai išaugo ir siekė istorines aukštumas. Lietuvoje  vasario 28 d. fiksuotas rekordinis valandinis suvartojimas, kuris siekė beveik 2 GWh (1 981 MWh). Padėtį elektros sistemoje sunkino itin didelis suvartojimas Šiaurės šalyse, bei elektros generacijos trūkumas Suomijoje ir Estijoje, kur dėl remonto darbų vasario 28 d. buvo neprieinama apie 1,8 GW galios elektrinių. 
 
Neįprasta situacija klostėsi ir elektros rinkoje, kai  „Nord Pool“ biržoje elektros vidutinė paros kaina Suomijoje vasario 28 – kovo 2 dienomis buvo aukštesnė Baltijos šalyse, o vasario 28 d. Suomijoje vidutinė paros kaina buvo beveik 12 EUR aukštesnė ir siekė 90,2 EUR/MWh, Lietuvoje ji siekė 77,9 EUR/MWh. 
 
Lietuvoje importuota 74 proc. suvartotos elektros energijos, 29 proc. – iš Švedijos, 6 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 65 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. 
Vasario 26 – kovo 4 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 13 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 85 proc.. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 10 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 33 proc., o Lietuvos kryptimi - 48 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 61 proc., o Švedijos kryptimi 6 proc.
 
 
Į viršų